یک فعال دانشجویی:

مناظره بین مذاکره‌کنندگان قبلی و جدید، مذموم است/کاش مجلس از تیم قبلی هم توضیح می‌خواست

مجلس شوراي اسلامي,انجمن‌هاي اسلامي,دانشجويي,تشكل دانشجويي,تحريم

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان گفت: از نظر مردم و با در نظر گرفتن منافع ملی، هر نوع عملکردی بویژه در مجلس که موجب تضعیف تیم مذاکره‌کننده باشد، مذموم است.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان گفت: از نظر مردم و با در نظر گرفتن منافع ملی، هر نوع عملکردی بویژه در مجلس که موجب تضعیف تیم مذاکره‌کننده باشد، مذموم است.

عباس مصر در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه "مهم‌ترین نکته در تعامل با کشورهای دنیا، حفظ احترام و شئون اقوام دنیا در چهارچوب حفظ قوانین کشور خودمان است"، افزود: در همین راستا مقام معظم رهبری به تیم مذاکره‌کننده نگاه مثبتی داشته‌اند و در عین حال اعلام کرده‌اند که به آمریکا خوش‌بین نیستند، چراکه در ادوار گذشته ثابت کرده که روش مناسبی را با ایران پیش نگرفته است.

وی ادامه داد: متأسفانه فضای منفی علیه مذاکرات ایران و 1+5 در کشور ما رونق گرفته است. می‌توان این نگاه منفی را به آن دسته از خواص ارتباط داد که بواسطه ورود نیافتن به فضای سیاسی، از سهم‌خواهی‌های مرسوم در فضای سیاسی بازمانده‌اند. آنان منافع خود را در تضاد با منافع دولت فعلی و سیاست‌هایش می‌دانند.

این فعال دانشجویی همچنین با اشاره به مفهوم "کاسبان تحریم" از دیدگاه خود، اظهار کرد: کاسبان تحریم کسانی هستند که منافع شخصی و گروهی خود را در درجه اول و منافع ملی را در درجه چندم می‌دانند و از به نتیجه نرسیدن مذاکرات سود می‌برند.

وی با بیان اینکه "هر نوع عملکرد مجلس که تیم مذاکره‌کننده را تضعیف کند، برخلاف اقتضای فضای سیاست خارجی است"، گفت: کاش مجلس در دولت قبل از آقای جلیلی و تیمش نیز گزارش و عملکرد می‌خواست. مطمئناً در حال حاضر دعوت از دو تیم مذاکره‌کننده گذشته و حال، برای تقویت تیم فعلی نیست و عمل مجلس در فضای کنونی مذموم است.

انتهای پیام

کد N287093