خرسند: از ملتهب کردن فضای سیاسی کشور خودداری شود/هتک حرمت شخصیت‌ها محکوم است

تخريب,حزب موتلفه اسلامي

یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: همه باید از ملتهب کردن فضای سیاسی کشور خودداری کنند و با حفظ حرمت‌ها و قداست‌ها، اظهارنظر یا اعتراض خود را بیان کنند و از انجام کارهای خلاف قانون بپذیرند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد خرسند در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درباره برخی اقدامات تخریبی نسبت به مسئولان نظام و تأثیرات منفی این اقدامات، اظهار کرد: همه باید تلاش کنند که نوع اقدامات و اعتراضاتشان در چارچوب موازین قانونی باشد و این فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بر هم زدن سخنرانی‌ها از جمله سخنرانی رئیس مجلس در قم کار نادرستی است، را مورد توجه قرار دهند.

وی با بیان اینکه "یکی از دلایل شکل‌گیری برخی تجمع‌ها و اعتراضات می‌تواند بی‌توجهی مسئولان نسبت به موضوعی خاص باشد"، افزود: وقتی همه مراجع و متدینان نسبت به موضوعی اظهار نگرانی می‌کنند ولی دستگاه‌ها‌ی مسئول نسبت به آن بی‌توجهند، بنابراین یک عده از سر دلسوزی اقدامی را انجام می‌دهند.

خرسند با اشاره به برخی اعتراضات در موضوع حجاب، ادامه داد: به هر ترتیب باید دید وضعیت حجاب در جامعه ما به چه شکل است. در مواردی ما به کشف حجاب هم رسیده‌ایم و در حالیکه می‌بینیم وقتی ماشین از چراغ قرمز رد می‌شود جریمه می‌شود اما در حوزه مسائل اعتقادی و فرهنگی همه‌چیز رها شده است.

وی ابراز عقیده کرد: موضع‌گیری‌هایی از قبیل اینکه در حوزه نشر و فرهنگ ممیزی وجود ندارد و افکار عمومی هستند که ممیزی می‌کنند، در واقع نشان می‌دهد که به عده‌ای چراغ سبز نشان داده شده و بنابراین چنین اعتراضاتی را هم به دنبال دارد اما این در حالی است که اعتراض‌کنندگان نیز باید به وظایف قانونی خود و در چارچوب قانون عمل کنند.

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی همچنین خاطرنشان کرد: از سوی دیگر باید گفت اگرچه مقام معظم رهبری چارچوب مذاکرات هسته‌ای و کلیت آن را مورد تایید قرار داده‌اند اما شفاف‌سازی هم باید انجام شود. درست است که ما اعتماد داریم و می‌دانیم که رهبر معظم انقلاب بر مسائل کلان مذاکرات اشراف دارند اما نگرانی‌هایی وجود دارد که باید به آن پاسخ داد.

خرسند در پایان اظهار کرد: به صورت کلی بر هم زدن مراسم و هتک حرمت شخصیت‌ها به هیچ وجه قابل قبول نیست و مقام معظم رهبری آن را رد کرده‌اند و این موضوع محکوم است و ما نیز به آن کاری نداریم.

انتهای پیام

کد N286923