ابطحی: وقتی برای بازگرداندن بیت‌المال تلاش شود، اعتماد مردم افزایش می‌یابد

قوه قضاييه,مجمع روحانيون مبارز,مفاسد اقتصادي

یک عضو مجمع روحانیون مبارز اظهار کرد: وقتی مردم احساس کنند تمام تلاش‌های لازم برای برخورد با مفسدان اقتصادی و بازگرداندن اموال بیت‌المال انجام می‌شود، اعتمادشان افزایش پیدا می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه "متأسفانه عده‌ای در سیستم دولت قبلی توانستند پول‌هایی را جابجا کنند و به قول آقای روحانی جیب مردم را بزنند"، گفت: این افراد در زمانی که مورد حمایت و اعتماد سیستم بودند و دست به این‌گونه اقدامات می‌زدند، در ذهنشان بوده که سوءاستفاده‌های مالیشان را از قبل سازماندهی کنند و بنابراین طراحی‌های لازم را انجام دادند تا در صورتی که دستگیر شوند، بتوانند این اموال را برای خود نگه دارند.

وی ادامه داد: آنها با در نظر گرفتن تمهیداتی، راه را برای دور زدن قانون جهت جلوگیری از بازگرداندن اموالشان باز کرده‌اند به نحوی که قوه قضائیه برای برخورد با این افراد دچار مشکل و سختی شود.

این عضو مجمع روحانیون مبارز همچنین به وجود برخی کمبودهای قانونی برای برخورد با این افراد اشاره کرد و گفت: من فکر می‌کنم این امکان وجود دارد که از طریق نزدیکان این افراد و راه‌های قانونی و همچنین برخی همکاری‌های بین‌المللی، اموال این افراد در داخل و خارج از کشور شناسایی شود.

ابطحی افزود: در سیستم قضایی نیز اگر به نوعی رودربایستی وجود دارد، باید کنار گذاشته شود و اگر اشتراکی در این اموال با مدیران سابق وجود دارد، برخورد لازم را انجام دهند.

وی در پایان تاکید کرد: وقتی مردم احساس کنند که تمام تلاش‌های لازم از سوی سیستم، برای برخورد با این مفسدان و بازگشت اموال انجام می‌شود، اعتمادشان جلب می‌شود.

انتهای پیام

کد N286897