حمایت نامزد ریاست جمهوری سوریه از جنگ با تروریست ها

سوریه,انتخابات ریاست جمهوری

تهران – ایرنا – یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سوریه با ستایش از نبرد نظامی ˈبشار اسدˈ رییس جمهوری کنونی با تروریست ها، خواستار تلاش بیشتر برای ادامه روابط سوریه با غرب و بازسازی اقتصاد کشورش شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از دمشق، ˈحسن النوریˈ افزود: سه نامزد این انتخابات که قرار است در 13 خرداد برگزار شود، در مورد راهبرد نظامی علیه تروریست ها و حامیان بیگانه آنها در درگیری های کنونی اختلاف نظری ندارند.

نوری در فاصله کمتر از سه هفته به انتخابات این کشور به رویترز گفت: دشمن ما هنوز همان است و ما هم مخالف تروریسم هستیم.

بشار اسد در آخرین انتخابات ریاست جمهوری پیشین که 7 سال قبل برگزار شد، بیش از 97 درصد آراء را به دست آورد.

نوری، اقتصاددادن تحصیل کرده آمریکا که قبلا وزیر بوده است، افزود: بیشتر سوری ها می توانند در این رای گیری شرکت کنند.

نوری در یک هتل دمشق در گفت وگو با رویترز افزود: برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، در مرکز کشور وضع عالی است، در مناطق ساحلی وضع بسیار خوب و در بخش جنوبی سوریه وضع در حال بهتر شدن است.

به گفته نوری، با وجود این مشکل که ما با بشار اسد رقابت می کنیم که از 14 سال پیش رییس جمهوری بوده و وارت حافظ اسد رییس جمهوری بزرگ سوریه است، اما من قصد دارم تا آخر به رقابت خود با وی ادامه دهم.

نوری 54 ساله متولد دمشق که دارای مدرک فوق لیسانس مدیریت بازرگانی با گرایش مدیریت همگانی از دانشگاه ویسکانسین آمریکاست، افزود: در صورت انتخاب شدن برای گفت و گوهای بیشتر بین المللی از جمله با منتقدان غربی دولت اسد تلاش خواهد کرد.

وی ضمن اعلام آمادگی برای مذاکره با گروه های مسلح، گفت که هیچگاه با گروه های تروریستی معامله نخواهد کرد که این موضع وی در راستای سیاست های کنونی اسد است.

Hassan al-Nouri

مترجمام**1486**1010
کد N286595