رییس دادگستری فارس:

مسائل زیست‌محیطی را با موضوعات سیاسی خلط نکنیم

دادگستري فارس

رییس کل دادگستری استان فارس با تاکید بر ایجاد باور در میان مردم که زندگی خوب و ایده‌آل در گرو محیط‌زیست سالم است، گفت: حفاظت محیط زیست باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، ذبیح‌الله خدائیان در گردهمایی مدیران حفاظت محیط‌ زیست کشور در شیراز گفت: متاسفانه توسعه استفاده از تکنولوژی در ایران موجب توسعه تخریب محیط‌ زیست شده است و هر سال سدها و هزاران هکتار از اراضی به خانه، شرکت، کارخانه و ... بدل می‌شود.

وی با بیان اینکه توسعه و بکارگیری تکنولوژی امری اجتناب‌ناپذیر است، گفت: توسعه باید با رویکرد توجه به محیط‌ زیست حاصل شود، وگرنه در آینده دچار خسران بزرگی خواهیم شد.

وی با تاکید بر اینکه اشتغال نیاز جامعه امروز است، گفت: همانگونه که اشتغال نیاز داریم،‌ حفظ منابع آب زیرزمینی هم یک ضرورت است؛ چرا نباید در مسائل کشاورزی بازنگری شده و محصولات نیازمند آب کمتر کشت کنیم.

خدائیان همچنین با اشاره به تلاش‌هایی که در گذشته برای صدور مجوز یک معدن در منطقه بهرام گور انجام شده بود، تصریح کرد: دادگستری و محیط زیست فارس در مقابل این خواست، مقاومت کرده و در حد توان اجازه تخریب محیط‌ زیست در این منطقه را نداد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در آن زمان خیلی از مسئولان مسائلی را در این خصوص طرح کرده و موضوع را حتی به سخره گرفتند که در رسانه‌ها نیز منتشر شد، اما علی‌رغم تمام این مسائل در شورای پیشگیری از تخریب اراضی استان، مقاومت شد.

خدائیان گفت: با وجود این مقاومت‌ها، متاسفانه رئیس سازمان محیط‌زیست وقت کشور، مجوز تخریب صادر کرد، اینکه متولی اصلی حفاظت محیط‌ زیست خود عامل تخریب باشد انتظار نیست، مسائل سیاسی را نباید با مسائل محیط‌ زیست قاطی کنیم.

انتهای پیام

کد N286290