یاراحمدی:

افزایش حضور کشورهای غیراسلامی در مسابقات قرآن بیانگر گسترش اسلام در دنیاست

قرآن کريم,سازمان اوقاف

دبیر سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با اشاره به حضور نمایندگان کشورهای غیراسلامی بویژه اروپایی در مسابقات بین المللی قرآن این امر را بیانگر گسترش و رشد اسلام در دنیا دانست.

دبیر سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با اشاره به حضور نمایندگان کشورهای غیراسلامی بویژه اروپایی در مسابقات بین المللی قرآن این امر را بیانگر گسترش و رشد اسلام در دنیا دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ولی یاراحمدی در حاشیه نشست خبری نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در پاسخ به سوالی درخصوص اهداف و سطح مسابقات بین المللی قرآن با بیان این‌که «اهداف و کارکردهای مسابقات بین المللی قرآن با مسابقات داخلی تفاوت‌هایی دارد» گفت: مسابقه و رقابت بین قاریان برجسته و ممتاز بین المللی تنها یکی از وجوه مسابقات بین المللی قرآن است در حالی که وجه دیگر این مسابقات برپایی یک اجتماع بزرگ قرآنی در کشوری است که پرچمدار توجه به آموزه‌های قرآن و منادی وحدت در جهان اسلام است.

وی افزود: یکی از اساتید خارجی از کشور ترکیه که در دو دوره اخیر به عنوان داور مسابقات بین المللی قرآن در خدمت شان بوده‌ایم از محققان برجسته در حوزه ترجمه و تفسیر قرآن هستند که کار ترجمه تفسیر المیزان به زبان ترکی را نیز در دست دارند. ایشان در سال‌های گذشته یکی از شرکت کنندگان در مرحله مقدماتی مسابقات بوده‌اند.

یاراحمدی با اشاره به رشد حضور شرکت کنندگان از کشورهای غیراسلامی در مسابقات بین المللی قرآن گفت: رشد حضور نمایندگان کشورهای غیراسلامی بویژه کشورهای اروپایی در مسابقات قرآن ایران نشان دهنده گسترش و رشد اسلام در دنیا است که این خود یکی از کارکردهای این مسابقات محسوب می‌شود.

وی افزود: مسابقات قرآن ایران با وجود آنکه سی و یکمین دوره آن در شرف برگزاری است دارای سطح به مراتب بالاتری از مسابقات قرآن مالزی با سابقه برگزاری 55 دوره است و اقبال جهانی برای حضور در مسابقات ایران بسیار بیشتر است درحالی که مسابقات مالزی تنها در یک رشته قرائت برگزار می‌شود و مسابقات ایران در سه رشته حفظ، قرائت و تفسیر برگزار می‌شود.

دبیر سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در پاسخ به سوالی درخصوص میهمانان ویژه این دوره از مسابقات گفت: امسال با توجه به تحولات برخی از کشورها مانند مصر و مشکلات ایجاد شده برخی از میهمانان دعوت شده امکان حضور در ایران را پیدا نکردند اما در عین حال حضور استاد «میثم تمار» از کشور عراق برای اجرای ابتهال، استاد «محمدعبدالوهاب طنطاوی» از کشور مصر برای داوری و اجرای تلاوت و استاد «محمدطه نعمانی» از کشور مصر برای تلاوت قرآن قطعی شده است.

انتهای پیام

کد N286288