تامین امنیت حج به یک شرکت انگلیسی و اسرائیلی واگذار شد

تسنیم نوشت:

یک شرکت انگلیسی - صهیونیستی طی قرار داد خود با عربستان تامین امنیت مراسم حج را از سال ۲۰۱۰ برعهده گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری اسرار عربیه، به تازگی مشخص شده است که عربستان از سال 2010 با یک شرکت صهیونیستی برای اجرای خدمات امنیتی و تامین امنیت مکه و مدینه در هنگام برگزاری مراسم حج قرارداد بسته و براساس آن این شرکت تامین امنیت مراسم حج در مناطق مقدس را برعهده گرفته و هدایت حجاج را در اختیار خواهد داشت.

براساس اطلاعات به دست آمده این شرکت انگلیسی ارتباطات گسترده‌ای با اسرائیل دارد و در بخش‌های زیادی از اروپا به دلیل نقض حقوق بشر با راهپیمایی‌های اعتراض آمیز مردم روبرو شده است.

همچنین چندی پیش فاش گردید که شرکت امنیتی (G4S )برخی تجهیزات شکنجه ممنوعه و سلاح‌های مخصوص سرکوب اعتراضات مردمی را در اختیار اسرائیل قرار می‌دهد که بر اثر آن تاکنون انسان‌های زیادی کشته شده‌اند.

این شرکت در سال 2010 و با تاسیس شرکت "المجال G4S" کار خود را در عربستان آغاز کرده و شهر جده ساحلی در 80 کیلومتری مکه را جهت ساخت دفتر اصلی خود برگزید.

این شرکت پیشتر با تامین تجهیزات شکنجه برای اسرائیل باعث کشته شدن چندین اسیر فلسطینی شده بود که این امر باعث واکنش سازمان عربی حقوق بشر در انگلستان و تشکیل پرونده قضایی برای این شرکت شد.

پس از آن ده‌ها سازمان حقوق بشری و فعالان صلح فعالیت‌های گسترده‌ای را در سراسر اروپا برای به تعطیلی کشاندن این شرکت انجام دادند، همچنین رسانه‌های انگلیسی نیز به صورت گسترده‌ای به این مساله و اعتراضات مردمی گسترده به فعالیت این شرکت و نقض حقوق بشر در فلسطین پرداختند.

پایگاه اسرار العربیه همچنین می‌نویسد: عربستان از ورود غیر مسلمانان به مکه و مدینه جلوگیری می‌کند اما از سوی دیگر به این شرکت صهیونیستی اجازه فعالیت در این شهرها و تامین امنیت مراسم حج به صورت سالانه و مخفیانه را می‌دهد.

یکی از شاخه‌های این شرکت با نام "هاشمیرا" تامین امنیت شهرک‌‌های صهیونیستی در اسرائیل را برعهده دارد.

49261

کد N285876