حدود 40 هزار زندانی سیاسی در کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس

سیاسی

رئیس انجمن جوامع مدنی خلیج با بیان اینکه حضور 40 هزار زندانی سیاسی در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در حبس به سر می‌برند، اظهار کرد که بیشتر این افراد در عربستان و سپس در بحرین زندانی هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری ارم، انور رشید، رئیس انجمن جوامع مدنی خلیج با بیان اینکه حدود 40 هزار زندانی سیاسی در شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس در حبس به سر می‌برند، آزادی این هزاران زندانی را که به دلیل مطرح کردن عقیده خود بازداشت شده‌اند، خواستار شد.

وی خاطرنشان کرد: در شش کشور عضو شورای همکاری خلیج (فارس) یعنی بحرین، کویت، قطر، عمان، عربستان و امارات حدود 30 تا 40 هزار زندانی سیاسی وجود دارد.

رئیس انجمن جوامع مدنی خلیج با بیان اینکه بیشتر این زندانیان در عربستان و سپس در بحرین بازداشت شده‌اند، تاکید کرد: این اطلاعات توسط فعالان حقوقی در کشورهای حوزه خلیج (فارس) و سازمان‌های بین‌المللی و سازمان‌های حقوقی جمع آوری شده است. در بین این زندانیان پزشکان، معلمان، نویسندگان و همچنین فعالان، سیاستمداران، نمایندگان و افراد دیگری هستند.

عفو بین‌الملل چند ماه قبل عربستان را به بازداشت‌های بی‌هدف و محاکمه‌های ظالمانه و شکنجه و دیگر بدرفتاری‌ها ظرف چهار سال گذشته متهم کرد.

انتهای پیام

کد N285723