تشریح جزئیات مسابقات بین‌المللی قرآن کریم

حضور 65کشور از پنج قاره در بزرگ‌ترین رویداد قرآنی جهان اسلام

قرآن کريم,سازمان اوقاف

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: 65 کشور از 75 کشور درخواست‌کننده برای حضور در سی و یکمین دوره مسابقات بین‌المللی حفظ و قرائت قرآن کریم در مسابقات امسال حضور پیدا می‌کنند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: 65 کشور از 75 کشور درخواست‌کننده برای حضور در سی و یکمین دوره مسابقات بین‌المللی حفظ و قرائت قرآن کریم در مسابقات امسال حضور پیدا می‌کنند.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی در نشست خبری سی و یکمین دوره مسابقات بین‌المللی حفظ و قرائت قرآن کریم اظهار کرد: این مسابقات یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است که امسال سی و یکمین دوره آن در محل سالن اجلاس کشورهای اسلامی برگزار می‌شود و قطعا کامل‌ترین و جامع‌ترین رویداد قرآنی ایران به جهان اسلام است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: افتتاحیه این مراسم با حضور رئیس‌جمهور در ایام مبعث پیامبر اسلام برگزار خواهد شد و تا روز 12 خردادماه ادامه خواهد داشت و در این مسابقات 15 داور ممتاز بین‌المللی که پنج نفر از آنها از جمهوری اسلامی ایران و 10 نفر از کشورهای خارجی هستند طی شش روز اجرای برنامه، 98 قاری و حافظ را مورد داوری قرار می‌دهند.

وی با بیان این‌که «این دوره از مسابقات از لحاظ فنی و کیفی از جایگاه بالایی برخوردار است» گفت: سه نفر از اساتید بزرگ قرآنی به عنوان هیات رئیسه فنی مسابقات بر کار هیات محترم داوران نظارت خواهند کرد. ضمن آنکه از میان متقاضیان شرکت در این دوره از مسابقات طی آزمون‌های فنی تعدادی به دلیل عدم کسب صلاحیت فنی حذف شد‌ه‌اند. از کشور جمهوری اسلامی ایران نیز دو نفر، یکی از رشته قرائت و یکی در رشته حفظ کل قرآن کریم پس از برگزاری مسابقات داخلی و چندین مرحله گزینش انتخاب شده‌اند که آقای حسین فردی از تهران در رشته قرائت و آقای هژبری از استان اردبیل در رشته حفظ به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در این مسابقات حاضر می‌شوند.

نماینده مقام معظم رهبری در سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان این‌که «در حاشیه این مسابقات نیز برنامه‌هایی برگزار خواهد شد» گفت: هشتمین همایش علمی و پژوهشی قرآنی با حضور 40 مرکز علمی و 700 اثر از ایران و سایر کشورها، برگزاری همایش تجلیل از بانوان قرآنی، کارگروه‌ها و نشست‌های تخصصی قرآنی با حضور اساتید بین‌المللی، برگزاری محافل انس در سراسر کشور و نمایشگاه قرآنی در قالب ارائه محصولات فرهنگی و دایر کردن خیمه‌های معرفتی با موضوع پرسش و پاسخ‌های قرآنی و مذهبی از برنامه‌های جانبی این دوره از مسابقات است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بازدید از موزه دفاع مقدس، دیدار با رهبری و حضور در مرقد و بیت امام راحل از برنامه‌هایی است که برای شرکت‌کنندگان در این دوره از مسابقات در نظر گرفته شده است و همه این برنامه‌ها برای گسترش فرهنگ قرآنی و هدایت بشر به سمت حیات طیبه و همچنین ترویج فرهنگ قرآنی در بین جوانان و نوجوانان برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، در پایان این نشست از پوستر اختصاصی سی و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران طی مراسمی رونمایی شد.

انتهای پیام

کد N285548