تاکید حمدین صباحی بر اصلاح توافقنامه "کمپ دیوید"

سیاسی

حمدین صباحی اظهار کرد که توافقنامه کمپ دیوید یک صلح ناعادلانه است و باید اصلاحاتی در مورد آن صورت بگیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حمدین صباحی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط اظهار کرد: توافقنامه کمپ دیوید یک صلح ناعادلانه بوده و نیازمند اصلاحات است و دست کم باید به ارتش این امکان داده شود تا بدون هیچ مانعی در سینا مستقر شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر با بیان اینکه به معاهده‌هایی که مصر امضا کرده است احترام می‌گذارد، عنوان داشت: من این معاهده‌ها را براساس قوانین بین‌المللی تغییر خواهم داد.

صباحی تصریح کرد: اختیارات محدودی که به رئیس جمهور براساس قانون اساسی جدید مصر داده شده است مانع از فعالیت رئیس جمهور نخواهد شد اما به برقراری یک نظام دموکراتیک از طریق پارلمان خواهد انجامید.

وی خواسته خود را برای تحقق توسعه فراگیر در این کشور فقیر مطرح کرد و عنوان داشت که باید همکاری میان بخش دولتی و خصوصی صورت بگیرد.

صباحی همچنین خواهان این شد که در تعامل میان رهبرانی که در دوره حسنی مبارک، دیکتاتور سابق مصر و محمد مرسی، رئیس جمهور برکنار شده مصر دست به فساد زدند با مردم عادی که تنها حامی این دو بودند، تفاوت قائل شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر رابطه‌اش با نظام معمر قذافی دیکتاتور سابق لیبی و نظام صدام و اینکه جعبه سیاهی از این روابط وجود دارد، گفت: من از عراق در مقابله با حملات آمریکا دفاع کردم و این افتخار من است. من از لیبی در مقابله با محاصره و حملاتی که پیش از دو دهه قبل صورت گرفت دفاع کردم و این امر به برای من به عنوان یک مصری و یک عرب واجب است. نظام صدام و قذافی سرنگون شدند و هر کس که اسنادی در خصوص من در اختیار دارد باید آن را علناً نشان دهد. این امور صرفا‌ً شایع پراکنی است که در هر انتخاباتی صورت می‌گیرد. من تنها یک آپارتمان و قطعه زمین دارم که پدرم برای من به جا گذاشته است.

انتهای پیام

کد N285442