انعقاد قرارداد نفتی میان ونزوئلا و تشکیلات خودگردان فلسطین

سیاسی

رئیس جمهوری ونزوئلا پس از دیدار با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اظهار کرد که تفاهم‌نامه‌ای را با محمود عباس منعقد کرده است که براساس آن کاراکاس محموله‌های بنزین و نفت سیاه را به تشکیلات خودگردان فلسطین منتقل می‌سازد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فلسطینی معا، نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در کنفرانس خبری مشترک با عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: براساس این توافقنامه محموله‌هایی از نفت سیاه از ونزوئلا به فلسطین فرستاده می‌شود تا فلسطینی‌ها بتوانند بدین ترتیب به مسیر رشد و توسعه ادامه دهند.

رئیس جمهوری ونزوئلا عنوان داشت: نخستین محموله نفتی که کاراکاس به تشکیلات خودگردان فلسطین می‌فرستد به میزان 240 هزار بشکه از نفت سیاه و بنزین است اما وی مشخص نکرد که این محموله‌ها چه زمانی به فلسطین فرستاده می‌شوند.

در همین راستا محمود عباس از ونزوئلا به دلیل حمایت‌هایش از فلسطین جهت برآورده ساختن نیازهای فلسطینی‌ها قدردانی کرد.

مادورو همچنین عنوان داشت که به رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفته است کاراکاس آماده کمک به تشکیلات خودگردان فلسطین جهت پیوستن به عنوان یک ناظر به اتحادیه کشورهای آمریکای جنوبی (یوناسور) و اتحادیه بولیواری ملت‌های آمریکا (البا) و انجمن کشورهای آمریکای لاتین و کارائیب (سیلاک) است.

انتهای پیام

کد N285422