سازمان ملل: اردوگاه یرموک نیازمند کمک‌های بیشتری است

سیاسی

رئیس آژانس امداد و کار سازمان ملل که از پناهندگان فلسطینی حمایت می‌کند، گفت، در تامین غذا برای 18 هزار فلسطینی که در اردوگاه یرموک دمشق زندگی می‌کنند، پیشرفت‌ حاصل شده اما برای تامین کمک‌های دارویی و پزشکی نیز باید توافق نامه‌ای حاصل شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، یرموک که در میان 9 اردوگاه فلسطینی‌ها در سوریه بزرگترین اردوگاه محسوب می‌شود، از اواسط سال 2013 میلادی تحت محاصره شدید دولت دمشق قرار گرفته است. براساس داده‌های سازمان ملل بیش از 100 تن از گرسنگی و بیماری نشات گرفته از کمبود مواد غذایی و دارویی در این اردوگاه جان باخته‌اند.

آژانس امداد و کار سازمان ملل از ژانویه سال جاری میلادی محموله‌های غذایی متناوب برای فلسطینی‌های اردوگاه یرموک فرستاده اما درگیری‌های سوریه گهگاه باعث توقف ارسال این بسته‌های کمکی می‌شود.

پییر کراهنبول، کمیسیونر کل آژانس امداد و کار سازمان ملل گفت: 25 درصد برآورد ما از سطح نیاز به مواد غذایی است که ما قادر بودیم از آغاز سال جاری میلادی آن را پوشش دهیم. در حالی که پیشرفت مهمی در تامین مواد غدایی صورت گرفته اما این میزان هنوز برای اردوگاه یرموک یا دیگر اروگاه‌ها کافی نیست و ما هنوز باید برای تامین مواد دارویی تلاش کنیم.

وی افزود: در نشست‌هایم با مقام‌های سوریه تاکید کردم که باید راه‌هایی وجود داشته باشد تا مواد دارویی را بدون هیچ نگرانی به دست پناهندگان برسانیم.

کراهنبول ادامه داد، در حالی که ارسال مواد غذایی مقداری از رنج پناهندگان در اردوگاه یرموک را کاهش داده اما وضعیت همچنان وخیم است و کمبودهایی وجود دارد. بزرگترین نگرانی این آژانس افزایش اقدامات خصمانه در سوریه است.

کراهنبول گفت: تعداد بسیاری از فلسطینی‌ها که در روزهای اخیر تلاش کردند تا از سوریه وارد لبنان شوند، اجازه ورود دریافت نکردند. اوایل ماه جاری میلادی 41 تن از فلسطینی‌ها از لبنان اخراج شده و به سوریه بازگشتند. بسیار مهم است تا اقداماتی را در نظر بگیریم و از بسته شدن این مرز بر روی پناهندگان فلسطینی جلوگیری کنیم.

انتهای پیام

کد N285421