پیش‌بینی بری درباره حضور نمایندگان "8 مارس" در جلسه بعدی انتخابات رئیس جمهور لبنان

سیاسی

رئیس پارلمان لبنان پیش‌بینی کرد که نمایندگان گروه 8 مارس در آخرین جلسه انتخاب رئیس جمهور تا پیش از پایان مهلت قانونی مشارکت خواهند کرد و این جلسه را به حد نصاب خواهند رساند.

رئیس پارلمان لبنان پیش‌بینی کرد که نمایندگان گروه 8 مارس در آخرین جلسه انتخاب رئیس جمهور تا پیش از پایان مهلت قانونی مشارکت خواهند کرد و این جلسه را به حد نصاب خواهند رساند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان مشخص نکرد که این افراد که آیا کاغذ سفید در صندوق‌های رای خواهند انداخت یا به نفع یکی از نامزدها رای خواهند داد.

بری این سوال را مطرح کرد که آیا شیعه‌ها، سنی‌ها و دروزی‌ها باعث می‌شوند که جلسه انتخاب و ریاست جمهوری به حد نصاب نرسد یا این نمایندگان مسیحی هستند در جلسه حاضر نمی‌شوند آیا در صورتی که در خصوص یک نامزد به توافق برسند ما با آن مخالفت خواهیم کرد؟

وی از مسیحیان خواست بر سر معرفی نامزد جهت تصدی پست ریاست جمهوری به توافق برسند و در آن هنگام تمامی طرف‌ها با آن‌ها همسو خواهند شد.

در همین راستا، سمیر جسر، از وزرای سابق و نماینده جریان المستقبل در مصاحبه‌ای رادیویی اظهار کرد: جریان المستقبل با سایر گروه‌ها در ائتلاف 14 مارس هماهنگ است.

وی مجددا حمایت سعد حریری، نخست وزیر سابق لبنان و رئیس جریان المستقبل از کاندیداتوری میشل عون را تکذیب کرده و گفت: المستقبل هیچ تصمیمی برای حمایت از میشل عون ندارد.

جسر تاکید کرد که سمیر جعجع، رئیس حزب "القوات اللبنانیه" نامزد 14 مارس است.

در همین حال منابع جریان ملی آزاد وابسته به میشل عون در مسابقه با الشرق الاوسط، گفتند: اطلاعات به دست آمده حاکی از آن است که در پنجمن جلسه انتخاب رئیس جمهور که پنجشنبه برگزار می‌شود رئیس جمهور لبنان انتخاب خواهد شد.

منابع عنوان داشتند: اطلاعاتی که تاکنون وجود دارد نشان می‌دهد در صورتی که تحولاتی تا آخرین لحظه صورت نگیرد شانس میشل عون برای تصدی پست ریاست جمهوری لبنان بیشتر است.

از سوی دیگر، ابراهیم امین السید، رئیس شورای سیاسی حزب‌الله عنوان داشت: تا زمانی که یک شخص برای تصدی پست ریاست جمهوری وجود نداشته باشد که بر سر آن توافق حاصل شود حزب‌الله به جلسه آتی انتخاب رئیس‌جمهور نخواهد رفت.

انتهای پیام

کد N285418