دعوت نواز شریف از مودی برای سفر به اسلام آباد

سیاسی

نخست وزیر پاکستان در تماس تلفنی با پیروز انتخابات پارلمانی هند، از گسترش مناسبات حسنه اسلام آباد - دهلی نو استقبال کرد.

نخست وزیر پاکستان در تماس تلفنی با پیروز انتخابات پارلمانی هند، از گسترش مناسبات حسنه اسلام آباد - دهلی نو استقبال کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نواز شریف، نخست وزیر پاکستان با دعوت از نارندرا مودی، نخست وزیر آتی هند و رهبر حزب بهاراتیا جاناتا برای سفر به اسلام آباد، این "پیروزی چشمگیر" را به او تبریک گفت.

از سوی دیگر نگرانی‌هایی وجود دارد مبنی بر اینکه پیروزی مودی و حزب ملی‌گرای BJP دوران سختی را پیش روی دو قدرت هسته‌ای آسیا قرار دهد.

نتایج اولیه انتخابات پس از شش هفته رای گیری نشان می‌دهد که ملی‌گرایان هند اکثر کرسی‌های پارلمان را پس از 30 سال به دست آورده‌اند و تنها حزب پیشتاز شده‌اند.

نواز شریف از زمان روی کار آمدن به عنوان نخست وزیر پاکستان در ماه مه سال گذشته همواره تلاش داشته است تا روابط با هند را به نحو احسن پیش ببرد.

دولت اسلام آباد همچنین پیشنهاد داد تا "روند مذاکرات ترکیبی" را با دهلی نو از سر بگیرد تا مسائل حل نشده میان دو کشور را حل و فصل کند. نواز شریف در کنفرانس نمایندگان در وزارت خارجه این کشور گفت: پاکستان مسائلی حل نشده با هند دارد که باید حل شود. کشمیر از مهمترین و اصلی‌ترین مسائل است. ما خواستار برقراری صلح در منطقه هستیم. صلحی برای توسعه و مسائل و مشکلات دو کشور باید حل شود.

انتهای پیام

کد N285302