آیت‌الله هاشمی رفسنجانی:

ادامه حیات سازمان‌ها منوط به توانایی روابط عمومی‌ها در برقراری ارتباط صحیح با جامعه است

سیاست داخلی

در عصر ارتباطات و تعاملات داخلی و بین المللی، دیگر بر كسی پوشیده نیست كه عملكرد سازمان‌ها و نهادهای كوچك و بزرگ موجود در دهكده جهانی، براساس توانایی آنها در برقراری ارتباط مناسب با مخاطبان و ذی نفعان سنجیده می‌شود.

متن پیام رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به نهمین همایش روابط عمومی الكترونیك و دومین هفته روابط عمومی جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز در هتل المپیک تهران قرائت شد.

به گزارش ایلنا متن پیام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به این شرح است:

سال 1392 شاهد اتفاق مبارك و فرخنده‌ای برای جامعه بزرگ روابط عمومی و به تبع آن، كل كشور بودیم چرا كه سال‌ها تلاش اساتید، دانشجویان، مدیران، كارشناسان و فعالان این عرصه سرانجام به بار نشسته بود و به همت تشكل‌های مردم نهاد و فعال عرصه ارتباطات، روز روابط عمومی در قالب هفته روابط عمومی ایران تجلی یافت.

در عصر ارتباطات و تعاملات داخلی و بین المللی، دیگر بر كسی پوشیده نیست كه عملكرد سازمان‌ها و نهادهای كوچك و بزرگ موجود در دهكده جهانی، براساس توانایی آنها در برقراری ارتباط مناسب با مخاطبان و ذی نفعان سنجیده می‌شود. از همین رو نقش بی‌بدیل روابط عمومی‌ها، امروز بیش از هر زمانی، بارزتر و مشخص‌تر شده و همه اذعان دارند كه حفظ و ادامه حیات سازمان‌ها، منوط به توانایی روابط عمومی آنها در برقراری تعامل و ارتباط صحیح با جامعه است، همان گونه كه زندگی افراد در جامعه نیز درگرو توانایی ایجاد ارتباط صحیح و موثر آنها با سایر هم نوعان است.

روابط عمومی با توجه به رسالت‌های مهمی كه بر عهده دارد، به عنوان نهادی برآمده از متن مردم، كارساز و اثربخش، نیازمند تقویت و تكامل زیستی است؛ هم از بعد برونی و افزایش حمایت مدیران سازمان‌ها برای مشاركت بیشتر در برنامه‌ریزی‌های سازمانی و هم از جنبه درونی و صنفی، از این منظر به دلیل نبود نهاد متولی و هدایتگر روابط عمومی در كشور، به نظر می‌رسد روابط عمومی‌ها نیاز به مشاركت و همدلی بیشتر برای رشد و تعالی خود دارند و در این میان تقویت نهادهای صنفی و حرفه‌ای و تشكیل سازمان نظام روابط عمومی می‌تواند كارساز و مثمرثمر باشد.

معتقدم روابط عمومی‌ها امروز باید با ارتقای دانش و مهارت‌های خود، پایگاه اصلی خود را به عنوان مشاوران ارشد مدیران سازمان‌ها به دست آورند. این مهم تحقق نمی‌یابد مگر با عزم و اراده همه فعالان این عرصه برای جهت دهی مناسب به فعالیت‌های روابط عمومی.

در اینجا فرصت را مغتنم شمرده، فراررسیدن هفته روابط عمومی را به تمامی استادان، دانشجویان، مدیران، كارشناسان و فعالان این حوزه تبریك می‌گویم. توفیق روزافزون نهاد روابط عمومی را كه به معنای توفیق سازمان‌ها و در نهایت رشد و توسعه ایران اسلامی است، از خداوند منان مسألت می‌كنم و از همه دست اندركاران و زحمت كشان برگزاری همایش روابط عمومی الكترونیك تشكر و قدردانی می‌كنم و به آنان خسته نباشید می‌گویم.

اكبر هاشمی رفسنجانی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام

کد N285097