رییس دادگستری سیستان و بلوچستان خبر داد

آزادی 200 زندانی جرائم غیرعمد در سال‌ گذشته

دادگستري سيستان و بلوچستان

رییس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: سال گذشته خیران پرداخت حدود یک میلیارد تومان در جشن‌های گلریزان سیستان و بلوچستان را تعهد کردند که تاکنون حدود 750 میلیون تومان آن به حساب ستاد دیه استان واریز شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی در شورای فرمانداران استان اظهار کرد: سال گذشته بیش از 3 میلیارد تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد هزینه شد و در این رابطه 200 زندانی آزاد شدند.

وی از همه فرمانداران خواست تا برای بهتر برگزار شدن جشن گلریزان امسال نیز تلاش کنند.

حمیدی در ادامه به مقوله امنیت در استان اشاره کرد و افزود: پلیس نباید همه فعالیت خود را به تامین امنیت مردم اختصاص دهد، بلکه خود مردم باید با وحدت و اتحاد امنیت جامعه را تامین کنند.

وی تاکید کرد: دشمن هدفش اشاعه احساس ناامنی در استان است و وقتی که در استان احساس ناامنی ایجاد شود مردم به لحاظ روحی و روانی دچار مشکل خواهند شد.

وی به همه دستگاه‌های اداری استان گفت که قوه قضاییه در کنار دیگر ادارات و در کنار مردم است و قصد مداخله در امورات را ندارد.

رییس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: مسئولین در هر پست و جایگاهی که هستند باید مردم را ولی نعمت خود بدانند و برای رضای خداوند خدمت کنند.

حمیدی خاطرنشان کرد: اگر تا به امروز نظام به توفیقاتی رسیده است منشاء آن مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف بوده است.

رییس کل دادگستری استان تصریح کرد: وحدت اصل مهمی است که مدیران ارشد، به‌خصوص فرمانداران در شهرستان‌های استان باید به آن توجه کنند.

وی تاکید کرد: شعاری رفتار کردن در خصوص مقوله وحدت زیاد کارساز و مثمرثمر نیست، بلکه باید به‌صورت عملی به این موضوع پرداخته شود.

حمیدی خاطرنشان کرد: با توجه به بافت قومی و مذهبی استان اولین وظیفه هر مسئول و مدیری حفظ وحدت است.

وی اظهار کرد: دشمن برنامه‌ها و نقشه های زیادی برای برهم زدن وحدت بین تشیع و تسنن در استان دارد که همگان باید در این خصوص هوشیار باشیم و از تریبون‌های نماز جمعه و مساجد برای آگاه سازی مردم در این رابطه استفاده کنیم.

حمیدی افزود: لزوم رسیدن به توسعه پایدار وحدت و امنیت است که اگر این دو مهم در استان وجود نداشته باشد هیچ پیشرفتی در سیستان و بلوچستان حاصل نخواهد شد.

انتهای پیام

کد N285029