هشدار اولاند و اوباما درباره اعمال تحریم های جدید علیه روسیه

اوباما,خبرگزاری فرانسه

تهران - ایرنا - باراک اوباما و فرانسوا اولاند روسای جمهوری آمریکا و فرانسه جمعه شب در تماسی تلفنی هشدار دادند در صورتی که روسیه به رفتار تحریک آمیز و بی ثبات کننده در اوکراین ادامه دهد، تحریم های جدید قابل توجهی را علیه مسکو اعمال خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد که روسای جمهوری دو کشور تأکید کردند اگر روسیه به این رویکرد خود ادامه دهد با هزینه های سنگینی رو به رو خواهد شد.

بنابر این گزارش، باراک اوباما در این گفت وگوی تلفنی با همتای فرانسوی خود از تلاش های دولت اوکراین برای ایجاد اتحاد و یکپارچگی از راه برگزاری انتخابات عادلانه و آزاد ریاست جمهوری در تاریخ 25 ماه می که به روند اصلاح قانون اساسی این کشور منتهی خواهد شد، تقدیر کرد.

در بیانیه کاخ سفید عنوان نشده است که آیا اوباما از اولاند درخواست کرده است تا فروش دو فروند کشتی جنگی ویژه حمل بالگرد ساخت فرانسه به مسکو را لغو کند .

این در حالی است که برخی رسانه های فرانسوی اعلام کردند که لوران فابیوس، نخست وزیر فرانسه در سفر خود به واشنگتن از سیاست های این کشور در فروش دو ناو جنگی به روسیه دفاع کرده است.

مترجمام **1502** 1552
کد N284751