مطالبات نماینده مردم زابل برای ایجاد شرایط بهتر در این شهر

سیاسی

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: این منطقه دارای مردمانی شریف و غیور بوده که ولایی بودن و حضور داشتن در تمامی صحنه‌های انقلاب از خصوصیات بارز آن‌هاست.

حلیمه عالی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: سیستان چندین سال است که گرفتار خشکسالی‌های پیاپی می‌باشد و این موضوع صدمات بسیار زیادی را به زندگی مردم این منطقه وارد آورد است. فقر و بیکاری مردم این منطقه به دلیل جناح بندی‌ها و سومدیریت‌ها در گذشته است.

وی پیگیری شبکه فرسوده آب شهری زابل، ساماندهی مشاغل کاذب، پیگیری راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی، پیگیری در زمینه ریزگردهای منطقه، همیاری و همکاری با شورای شهر را خواستار شد و افزود: سیستان مشکلات متعدد و زیادی در زمینه بیکاری، ایجاد اشتغال پایدار، توسعه و عمران، بخش کشاورزی و آب و... دارد که مستلزم همیاری و همفکری آحاد مردم و مسئولان منطقه است.

وی گفت: افرادی که دلسوز و از جنس مردم بوده و به مشکلات و گرفتاری‌های آنان اشراف دارند و در واقع خاک خورده منطقه‌ سیستان هستند، می‌توانند نقش موثر و مهمی در توسعه و آبادانی منطقه داشته باشند و بهتر و موفق‌تر عمل کنند. با توجه به فرارسیدن فصل گرما در استان و بروز بیماری‌های شایع در منطقه، آن دسته از مناطقی که با مشکل برق مواجه هستند باید هرچه سریع‌تر مشکل شان برطرف شود.

این نماینده مجلس افزود: بسیاری از طرح‌های عمرانی، بخصوص در بخش کشاورزی به دلیل کمبود اعتبار با مشکل روبه رو است که دولت در این رابطه باید تدبیر ویژه اتخاذ کند.

انتهای پیام

کد N284313