۰
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس:

اعتبارات بخش تولید بر اساس محرومیت و جمعیت در استان‎ها توزیع می‎شود

  • ۱۱بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: 100 هزار میلیارد ریال از محل هدفمندی یارانه‎ها برای بخش تولید در نظر گرفته شده که بر اساس محرومیت و جمعیت در سطح استان‎ها توزیع می‎شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، ایرج عبدی در جلسه شورای اداری استان لرستان هم‌چنین اظهار کرد: طرح اختصاص 200 هزار میلیارد اعتبار برای تأمین مستمری و بیمه افراد بیکار و جویای کار در این کمیسیون تصویب شده و هفته آینده در صحن علنی مجلس بررسی می‎شود. این میزان اعتبار در صورت تایید نهایی بر اساس محرومیت و شاخص بیکاری در استان‎های مختلف توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به مشکلات لرستان در زمینه بیکاری اظهار کرد: پس از انقلاب اسلامی، لرستان با سه و یک دهم درصد زاد‎ و ولد بیشترین میزان ولادت را در کشور داشت و به همین دلیل طی ده سال گذشته لرستان جزء بیکارترین استان‎های کشور بوده است.

وی با اشاره به تمرکز واحدهای صنعتی و تولیدی در مناطق خاص استان گفت: به همین دلیل بار بیکاری و تبعات ناشی از آن در برخی شهرها از جمله پلدختر، نور‎آباد و کوهدشت نیز بر دوش خرم‎آباد است. این در حالی است که تنها 17 درصد کارخانجات لرستان در شهر خرم‎آباد قرار دارد که البته بسیاری از این واحدها نیز تعطیل هستند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.