سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس:

اعتبارات بخش تولید بر اساس محرومیت و جمعیت در استان‎ها توزیع می‎شود

سیاسی

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: 100 هزار میلیارد ریال از محل هدفمندی یارانه‎ها برای بخش تولید در نظر گرفته شده که بر اساس محرومیت و جمعیت در سطح استان‎ها توزیع می‎شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، ایرج عبدی در جلسه شورای اداری استان لرستان هم‌چنین اظهار کرد: طرح اختصاص 200 هزار میلیارد اعتبار برای تأمین مستمری و بیمه افراد بیکار و جویای کار در این کمیسیون تصویب شده و هفته آینده در صحن علنی مجلس بررسی می‎شود. این میزان اعتبار در صورت تایید نهایی بر اساس محرومیت و شاخص بیکاری در استان‎های مختلف توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به مشکلات لرستان در زمینه بیکاری اظهار کرد: پس از انقلاب اسلامی، لرستان با سه و یک دهم درصد زاد‎ و ولد بیشترین میزان ولادت را در کشور داشت و به همین دلیل طی ده سال گذشته لرستان جزء بیکارترین استان‎های کشور بوده است.

وی با اشاره به تمرکز واحدهای صنعتی و تولیدی در مناطق خاص استان گفت: به همین دلیل بار بیکاری و تبعات ناشی از آن در برخی شهرها از جمله پلدختر، نور‎آباد و کوهدشت نیز بر دوش خرم‎آباد است. این در حالی است که تنها 17 درصد کارخانجات لرستان در شهر خرم‎آباد قرار دارد که البته بسیاری از این واحدها نیز تعطیل هستند.

انتهای پیام

کد N284237