استقبال کاردار ایران از دعوت ظریف برای سفر به عربستان

عربستان,محمدجواد ظريف

کاردار سفارت کشورمان در ریاض گفت که تهران از دعوت وزیر امور خارجه عربستان از همتای ایرانی‌اش برای سفر به این کشور استقبال کرده است اما این مساله "نیازمند زمان" است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابراهیم نوروزی در گفت‌وگو با الحیات - چاپ لندن اظهار کرد: ما از دعوت سعود الفیصل، وزیر امور خارجه عربستان از ظریف برای سفر به ریاض و هم‌چنین همه اقدامات مثبتی که در جهت تقویت روابط دو کشور دوست است، استقبال می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا زمانی برای انجام این سفر مشخص شده است؟ بیان کرد: ما به هماهنگی با طرف عربستانی نیاز داریم و پیش‌بینی می‌کنیم که این مساله نیازمند زمان است.

نوروزی ادامه داد: این سفر بدون شک، سفری مثبت خواهد بود و موجب تقویت روابط تهران - ریاض خواهد شد اما در عین حال نمی‌توانیم بگوییم که این سفر در آینده‌ای نزدیک انجام خواهد شد.

کاردار سفارت کشورمان هم‌چنین به انتخاب سفیر جدید ایران در عربستان در آینده‌ای نزدیک اشاره کرد.

سعود الفیصل، وزیر امور خارجه عربستان اعلام کرد که کشورش آماده مذاکره با ایران درباره برخی مسایل منطقه‌ای است و در این راستا از محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران برای سفر به این کشور دعوت کرده است اما طرف ایرانی هنوز به این دعوت پاسخی نداده است.

حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر خارجه ایران پیش از این گفته بود وزارت خارجه هنوز دعوت‌نامه رسمی برای سفر ظریف به ریاض دریافت نکرده است.

انتهای پیام

کد N283855