مالزی در حسرت گردشگران چینی است

چین,گردشگر

کوالالامپور – ایرنا – ناپدید شدن پرواز ام.اچ 370 خطوط هوایی مالزی که از 227 مسافر آن، 153 نفر چینی بودند و ربوده شدن دو تن از اتباع چین در ایالت صباح، بیش از 30 درصد سفر گردشگران چینی به مالزی را طی دو ماه گذشته کاهش داد.

به گزارش ایرنا، مقامات کوالالامپور که با نامگذاری سال 2014 به عنوان ˈسال دیدار از مالزیˈ تلاش کردند بیشترین گردشگر را در این سال جذب کنند با وقوع حادثه پرواز ام.اچ 370 شاهد کاهش چشمگیر مسافرانی هستند که روی آنها حساب باز کرده بودند.

روزنامه استار مالزی روزجمعه در خبری با عنوان ˈگردشگران چینی به زودی به مالزی بازمی گردندˈ به نقل از سفیر چین در مالزی نوشت: مردم چین، مالزی را دوست دارند و به زودی به این کشور بازمی گردند.

ˈهوآنگ هویکانگˈ در پاسخ به سئوالی در مورد کاهش گردشگران چینی پس از ربوده شدن دو شهروند چینی در مالزی تصریح کرد: این حادثه تا حدودی تاثیر منفی بر روی صنعت گردشگری گذاشته است، اما در طولانی مدت، ارتباط بین دو کشور تقویت خواهد شد و گردشگران چینی به مالزی بازخواهند گشت.

وی تصریح کرد توقف برنامه دیدار از مالزی در سال 2014 که به دلیل حادثه پرواز ام.اچ370 متوقف شده بود نیز به زودی در چین آغاز خواهد شد.

این مقام چینی از چهلمین سالگرد روابط دو کشور به عنوان فرصتی برای افزایش روابط مردم چین و مالزی یاد کرد.

حادثه پرواز ام.اچ 370 که 70 روز از سرنوشت نامعلوم آن می گذرد به همراه ربودن گردشگران چینی در مالزی از جمله عواملی است که سهم مالزی را از گردشگران چینی کاهش داده است.

تلویزیون مرکزی چین نیز اعلام کرد مالزی تقریبا همه تورهای گردشگری خود در چین را لغو کرده است زیرا شمار مسافران چینی که قصد سفر به مالزی دارند تا یک سوم کاهش یافته است.

سازمان جهانگردی چین برخلاف سفیر این کشور در کوالالامپور معتقد است میزان کاهش گردشگران چینی به مالزی تقریبا برای تمام سال در همین وضعیت خواهد ماند و کمتر چینی مایل است سفری به مالزی داشته باشد.

دولت مالزی می گوید این مساله را با توجه به جریحه دار شدن احساس چینی ها در خصوص ناپدیدشدن این هواپیما که بیشتر مسافران آن چینی بودند درک می کند.

کاهش شمار گردشگران چینی به مالزی میلیون ها دلار خسارت به بخش گردشگری این کشور وارد خواهد کرد.

آساق**د.م**1611
کد N283567