خانه مقام چینی انبار میلیون ها یوان رشوه شد

چین,رشوه

پکن - ایرنا - در آخرین رسوایی و فساد مالی در چین 100 میلیون یوان (16 میلیون دلار) پول نقد در خانه یکی از مقامات این کشور کشف شد.

به گزارش ایرنا، نشریه اقتصادی ˈشایک سینˈ چین روز پنجشنبه اعلام کرد پلیس برای مشخص شدن پول های نقد انبارشده این مقام چینی که ساختمان ایستگاه های انرژی را تایید می کرده است، 16 دستگاه شمارش پول بکار گرفت.

هنگام شمارش پول های نقد معاون هیات مدیره دفتر ذغال سنگ مدیریت ملی انرژی چین چهار دستگاه شمارش پول خراب شده است.

بالاترین ارزش اسکناس چین 100 یوانی است. این بدان معناست که این مقام چینی حداقل یک میلیون قطعه اسکناس 100 یوانی در انبار خانه خود نگهداری می کرده است.

براساس گزارش این نشریه چینی، تحقیق از این مقام چینی ادامه دارد.

جو یونگ کانگ مامور سابق امنیتی ارشد چین نیز در بزرگترین پرونده فساد مالی تاریخ این کشور 14 میلیارد و 500 میلیون دلار اختلاس کرد و فروردین ماه امسال شناسایی شد.

چین سال گذشته میلادی 250 نفر از مقام های ارشد شهرها، استان ها و وزارتخانه ها را به دلیل فساد مالی تحت پیگرد قرار داد.

بیش از 10 هزار نفر در استان جیانگ سو در جنوب شرق چین طی یک سال گذشته در ارتباط با فساد مالی تنبیه شده اند.

شی جین پینگ رییس جمهور چین معتقد است مبارزه با فساد، جنگ با ببرها و مگس هاست، به این معنا که دست های قوی در کشور وجود دارد که باندهای فساد را هدایت می کنند و باید قطع شوند.

رسانه های چین نیز اخیرا تاکید کردند اگر فساد مالی مقام های این کشور مهار نشود راه سقوط حزب حاکم و دولت هموار خواهد شد.

شین هوا نیز تصریح کرد ˈ بسیاری از مقام های چین در صنعت نفت در حال به جیب زدن سودهای کلان هستند. آنها منافع خود را دنبال می کنند. باید دست آنان را کوتاه کرد. گروهی از مجریان انحصارطلب بر این صنعت دست اندازی کرده اند . مقام های دزدی که اموال عمومی را نادیده می گیرند.ˈ

از سوی دیگر روزنامه مردم ارگان حزب حاکم چین هشدار داده است مافیای ثروت در حال رسوخ به بدنه دولت، حزب و سراسر این کشور است و این مافیا چین را تهدید می کند.

آساق**1611
کد N283176