۰

هیلاری کلینتون: باید در مذاکرات سرسخت بوده و با چشم‌های باز وارد مذاکرات شویم

  • ۸بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

ایسنا نوشت:

هیلاری کلینتون با حمایت از اتخاذ دیپلماسی در برابر موضوع هسته‌ای ایران گفت: ما باید در مذاکرات سرسخت بوده و با چشم‌های باز وارد مذاکرات شویم و اگر نیاز باشد فشارها را افزایش دهیم.

به نقل از روزنامه هاآرتص، چاپ رژیم صهیونیستی، هیلاری کیلینتون، وزیر پیشین وزارت خارجه‌ی آمریکا و یکی از گزینه‌های محتمل برای ریاست جمهوری این کشور در سال ۲۰۱۶ روز چهارشنبه در کنگره یهودیان آمریکا گفت: من به هر توافقی درباره‌ی برنامه‌ی هسته‌ای ایران مشکوک هستم.

وی در ادامه با اشاره به مذاکرات کنونی ایران و ۱+۵ گفت: آمریکا و متعهدانش نیاز دارند بیازمایند که در روند مذاکرات به چه چیزهایی می‌توانند دست یابند.

کلینتون با بیان اینکه ایران در گذشته نتوانسته است تمام تعهداتش را اجرا کند گفت: چند ماه آینده در مذاکرات هسته‌ای بسیار مهم و حساس است آمریکا باید از توافق بد دوری کند.

وی اضافه کرد: ما باید در مذاکرات سرسخت باشیم و با چشم‌های باز وارد مذاکرات شویم و اگر نیاز باشد فشارها را افزایش دهیم. به نظر من ما نباید هر توافقی را قبول کنیم که امنیت ملی ما و اسراییل را به خطر اندازد.

کلینتون ادعا کرد: اگر ایران بتواند به توافق جامع دست یابد باز هم از تروریسم حمایت کرده و به عنوان یک تهدید محسوب می‌شود.

چهارمین دور مذاکرات ایران و ۱+۵ از روز چهارشنبه در وین آغاز شد. قرار است در این دوره از مذاکرات پیش نویس توافق جامع نوشته شود.

 

45503

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.