رفسنجانی در جمع معترضین مذاکرات هسته‌ای در دانشگاه امیرکبیر: تمام حقوق کشور محقق می‌شود نگران نباشید

ایرنا نوشت:

به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی عصر چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه با حضور در دانشکده مهندسی انرژی و فیزیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر از دستاوردهای جدید پژوهشگران، استادان و دانشجویان این دانشکده در خصوص دستگاه توکامک البرز بازدید کرد.

به هنگام خروج آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از این دانشکده، جمع معدودی از جوانانی که خود را دانشجوی دانشکده می‌نامیدند و تعداد آنان حدود ۲۰ الی ۳۰ نفر تخمین زده می‌شد با بلند کردن دست نوشته‌هایی با عناوین «ما همچنان دلواپس دستاوردهای هسته‌ای هستیم»، «مرگ بر آمریکا»، «وای بر مسئولینی که به فکر آشتی با شیطان هستند»، «دستاوردهای هسته‌ای تعطیل‌بردار نیست» و غیره نسبت به روند مذاکرات ژنو ابراز نگرانی کرده و گاهی هم شعار انرژی هسته‌ای حق معلق!! ماست سر می‌دادند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در اقدامی جالب به هنگام خروج از دانشکده برای لحظاتی با پیاده شدن از خودرو به میان این گروه از جوانان رفت و با آنان گفت و گو کرد.

وی در جمع این گروه اندک از جوانان اظهار داشت: شما جوانان و مردم همه کشور حقوق بسیاری دارید که باید همه آنان محقق شود و مطمئن باشید که همه مسئولان کشور در تلاشند تمام حقوق کشور را محقق کنند. لذا نباید نگران باشید.

جالب تر از این حاشیه، واکنش چند خبرگزاری همسو نسبت به این اتفاق بود.

ظاهراً این عکس‌العمل غافلگیرکننده آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در جمع جوانان، آنقدر دور از انتظار برنامه‌ریزان و چند خبرگزاری همسو بود که به مذاق آنان خوش نیامد و قبل از اتمام برنامه، در خبری از قبل آماده شده، این اجتماع کوچک را با عنوان اعتراض! دانشجویان دانشگاه امیرکبیر به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی روی خروجی‌های خود قرار دادند و حضور وی در جمع جوانان و گفت و گوی صمیمی با آنان را تحریف یا سانسور کردند.

 

45503

کد N283160