آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

باید برای مقابله با دشمن، صنعت رسانه‌ای را ارتقا دهیم

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: ما نمی‌توانیم تمام وسایل رسانه جمعی را از بین ببریم؛ ولی باید به اندازه توانمان در این مسیر برای رشد صنعت رسانه به وظایف خود عمل کنیم، تا میدان را به دست دشمن ندهیم.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: ما نمی‌توانیم تمام وسایل رسانه جمعی را از بین ببریم؛ ولی باید به اندازه توانمان در این مسیر برای رشد صنعت رسانه به وظایف خود عمل کنیم، تا میدان را به دست دشمن ندهیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار با دبیر همایش «تربیت اسلامی و فضای مجازی» و اعضای دفتر همکاری‌های حوزه و آموزش و پرورش اظهار کرد: کودکان و نوجوانان به دلیل پاک بودن لوح دلشان، همیشه در معرض خطرند و به سرعت نسبت به تبلیغات و فضایی که در آن قرار دارند واکنش نشان می‌دهند و در آن فضا قرار می‌گیرند.

وی افزود: آموزش و پرورش پس از آغوش والدین، اولین جایی است که فرزندان ما در آنجا قرار می‌گیرند و اگر این فضا، فضایی درست و مثبت باشد کودکان زودتر و بهتر در مسیر رشد و تعالی قرار می‌گیرند و اگر نباشد نتیجه بالعکس خواهد شد.

مکارم‌شیرازی با اشاره به موضوع این همایش گفت: موضوع بسیار مفید و حساسی برای این همایش انتخاب شده است؛ زیرا هیچ عنصری در دنیا امروز مثل فضای مجازی بر روی این نسل و مردم تاثیرگذاری ندارد، این فضا می‌تواند هم فرصت باشد و هم تهدید که بعضا وزنه تهدید بر فرصت می‌چربد.

این مرجع تقلید ادامه داد: خوشبختانه آموزش و پرورش با گرایش به سمت حوزه به درستی فهمید که اگر بخواهد در عرصه تربیت این نسل موفق شود، باید با هم‌فکری و کمک حوزه این مسیر را بپیماید و حوزه‌های علمیه نیز این ظرفیت را دارند.

وی گفت: امروز رسانه‌های مجازی بخش زیادی از زندگی ما را فرا گرفته‌اند و اگر به درستی در این فضا عمل نکنیم، آنها در این مسیر موفق می‌شوند؛ ما نمی‌توانیم تمام وسایل رسانه جمعی را از بین ببریم؛ ولی باید به اندازه توانمان در این مسیر برای رشد صنعت رسانه به وظایف خود عمل کنیم، تا میدان را به دست دشمن ندهیم.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، مکارم‌شیرازی تصریح کرد: بیش از 120 هزار مدرسه در ایران وجود دارد اما این دفتر برای پوشش فرهنگی این مدارس بسیار کوچک است و قطعا از نظر نیروی انسانی با مشکل مواجه است که باید با توسعه نیروی انسانی کارآمد و امکانات مناسب عرصه بسیار بزرگی را در کشور تحت اشراف خود بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: این دفتر باید توسعه پیدا کند تا بتوانیم جوانانمان را در مقابل خطرات بیمه کنیم و مطمئناً کاری که با خلوص نیت انجام شود با حمایت‌های الهی همراه خواهد بود.

انتهای پیام

کد N282741