چینی ها یا آمریکایی ها؟ کدامیک بیشتر از شکنجه شدن می ترسند؟

شکنجه,ایالات متحده آمریکا

نشریه فارین پالیسی در مقاله ای به میزان ترس برخی ملت ها از شکنجه شدن توسط مقامات کشورشان پرداخته و نوشته است آمریکایی ها بیشتر از چینی ها از شکنجه شدن می ترسند.

به گزارش و ب سایت این نشریه آمریکایی، جمله ای با این عنوان " اگر توسط مقامات کشور خودم دستگیر شوم مطمئن هستم که شکنجه نخواهم شد" در اختیار نظر سنجی شوندگان از چند ملیت قرار گرفته و از آنها خواسته شده است با سه انتخاب کاملا و تا حدودی موافقم، بدون نظر و مخالفم به آن پاسخ دهند.

نتایج به دست آمده نشان داده است مردم برزیل بیشتر از سایر ملت ها نگران شکنجه شدن پس از دستگیری توسط مقامات هستند و مردم انگلستان کمترین نگرانی را دارند. اما آنچه توجه فارین پالیسی را نسبت به این آمار که توسط سازمان عفو بین الملل به دست آمده جلب کرده است کمتر بودن میزان نگرانی مردم چین نسبت به مردم آمریکا از شکنجه شدن در صورت دستگیری توسط مقامات است.

این نشریه یکی از دلایل بیشتر بودن نگرانی آمریکایی ها از شکنجه شدن در صورت دستگیری توسط مقامات کشورشان را سوابق وحشتناک منتشر شده از جنایات نظامیان آمریکایی در زندان های ابوغریب، گوآنتانامو و بگرام عراق عنوان کرده است.

26149

کد N282360