هاشمی‌رفسنجانی: دولت وارث 8 سال ویرانی در شاخصهای اقتصادی است

تسنیم نوشت:

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انتظار می‌رود دولت برای رونق اقتصادی کشور بیشتر تلاش نماید.
آیت‌الله اکبر هاشمی‌‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز در دیدار جمعی از کارآفرینان استان گیلان و مسئولان شهرستان چوبر، تقویت بخش خصوصی را میدان دادن به گروه‌های مستعد مردمی و کم کردن از واسطه‌گری نهادهای دولتی دانست و گفت: این یک تجربه موفق در دنیاست و در ایران نیز با اصلاح سیاست‌های اصل 44، موانع قانونی برداشته شد و اگر درست اجرا می‌شد، شاهد رکود تورمی‌ نبودیم.
او با تأکید بر ارتباط اقتصاد داخلی با تعاملات خارجی، گفت: دولت هم براساس شعارهای انتخاباتی برای برگرداندن رونق اقتصادی و نجات بخش خصوصی از تعطیلی اجباری کارخانه‌ها برنامه‌ریزی کرده و همزمان با برنامه‌‌ریزی‌های اقتصادی داخلی، مسائل سیاست‌خارجی نیز دنبال می‌کند.
هاشمی‌رفسنجانی در پاسخ به برخی کاستی‌های عنوان شده توسط حاضران نسبت به بعضی از عملکردهای اقتصادی دولت در یک سال گذشته، گفت: دولتی بر سر کار آمد که وارث 8 سال ویرانی در شاخص اقتصادی بود، البته انتظار می‌رود دولت برای رونق اقتصادی کشور بیشتر تلاش نماید.
او با تشریح اوضاع کشور در سال‌های پایان جنگ و آغاز دولت سازندگی، گفت: با همدلی و همکاری مردم و مسئولان، زیرساخت‌ها را ساختیم و به تبع آن نرخ تورم 30 درصدی را که تحویل گرفته بودیم به 17 درصد کاهش داده و نرخ اشتغال افزایش یافت و کشور کارگاه سازندگی بود.


45231

 

کد N282289