رئیس دانشگاه شیراز :

از علت لغو برنامه‌ عارف و توفیقی بی‌اطلاع هستم

سیاسی

رئیس دانشگاه شیراز گفت: این دانشگاه به هیچ عنوان در لغو برنامه سخنرانی آقایان عارف و توفیقی نقشی نداشته و برنامه را لغو نکرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه‌ی فارس، دکترمجید ارشاد لنگرودی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سئوال خبرنگار ایسنا در خصوص علت لغو دو برنامه سخنرانی در این دانشگاه، گفت: از علت لغو برنامه‌ها بی‌اطلاع هستم و بهتر از تشکل‌هایی که برنامه‌ریز بوده‌اند در این خصوص پاسخ دهند.

وی وجود هرگونه فشاری از سوی فرد یا تشکلی خاص برای لغو این برنامه‌ها را رد و اضافه کرد: هیات سه‌نفره دانشگاه شیراز درخواست تشکل‌های دانشجویی را در خصوص حضور و سخنرانی افراد، بررسی کرده و بعد از مطابقت با قوانین و دستورالعمل‌ها، مجوز لازم را صادر می‌کند.

ارشاد تصریح کرد: هیات سه‌نفره دانشگاه شیراز برای برگزاری هر دو برنامه یاد شده، مجوز صادر کرده است.

وی با بیان این که هیچ نهاد و ارگانی در خصوص اجرا شدن یا نشدن برنامه در این دانشگاه دخالتی نداشته و ندارد، گفت: اگر شخص مدعو به لحاظ قانونی مشکل و محدودیت و ممنوعیتی نداشته باشد، ما برای صدور مجوز منعی نداریم، مگر نهادی قانونی منعی داشته باشد.

ارشاد یادآور شد: شاید مدعوین در خصوص حضور در دانشگاه شیراز و سخنرانی با مشکلی مواجه بوده‌اند، در کل از علت برگزار نشدن این برنامه‌ها اطلاعی ندارم.

انتهای پیام

کد N282285