نامزد ریاست جمهوری سوریه: انتخابات آتی آغاز عصری جدید در کشور است

سیاسی

حسان عبدالله نوری، نامزد انتخابات ریاست جمهوری سوریه با بیان اینکه انتخابات آتی آغاز عصری جدید در سوریه خواهد بود گفت: در حال حاضر آماده انتقال از نظام فراگیر به نظام دموکرات نیستیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه المنار، حسان عبدالله نوری، نامزد انتخابات ریاست جمهوری سوریه اظهار کرد: در حال حاضر انتقال از یک دولت فراگیر به یک حکومت چند حزبی سخت و دشوار است.

وی با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری سوریه آغاز عصری جدید در این کشور خواهد بود افزود: ما به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری آتی سوریه به دنبال مبارزه با گروه‌های تروریستی و ریشه کردن تروریسم در داخل و خارج هستیم.

عبدالله نوری که قبلاً وزیر دولت اسد و عضو پارلمان سوریه بوده، در خصوص برنامه‌های انتخاباتی خود نیز گفت: برنامه من بر چند مسأله اساسی از جمله تحقق آرمان‌های ملی وحدت ملت سوریه، حفظ تمامیت ارضی، و همچنین حمایت از قانون اساسی متمرکز است.

نوری در ادامه تصریح کرد: همه ما ملی‌گرایی عربی را در مدارس یاد گرفته‌ایم و عشق و علاقه خود به ملت عرب و همچنین وحدت و همبستگی کشورهای عربی را حفظ کرده‌ایم.

وی اظهار داشت: من اطمینان دارم که تمام شهروندان سوری در این رابطه با من اتفاق نظر دارند. نوری در عین حال تاکید کرد که اتحادیه عرب را الگوی خوبی برای وحدت و همبستگی نمی داند چرا که به عقیده وی این اتحادیه از مدت‌ها پیش از راه خود منحرف شده است.

نوری گفت: مسأله سیاست خارجه سوریه یک مسأله پیچیده‌ است که در خصوص آن اختلافات زیادی وجود دارد. ما نمی‌خواهیم که روابط نامناسبی با کشورهای جهان داشته باشیم چرا که روابط بین‌المللی یک مسأله اساسی در مرحله آتی کشور به شمار می‌رود.

انتهای پیام

کد N282159