دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام(س):

اولویت اصلی رفع مشکلات حضور مردم در مراسم 14 خرداد است

سیاسی

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام(س) اولویت اصلی این ستاد را رفع مشکلات حضور مردم در مراسم 14 خرداد اعلام کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) محمدعلی انصاری، در چهارمین نشست این ستاد که در حرم مطهر حضرت امام خمینی برگزار شد، با تبریک میلاد حضرت علی(ع) گفت: درک ابعاد وجودی امام علی(ع) شناخت راه و آرمان مکتب این بزرگمرد جهاد، ایمان، و عشق و دلدادگی به خدا، کاری دشوار است که هر فردی به‌ اندازه ظرفیت وجودی‌ و طاقتش می تواند از آن بهره مند شود.

وی یادآور شد: در شناخت امیرالمومنین باید از خداوند یاری طلبیم و اگر مصمم باشیم ،خداوند بزرگ ما را در این مسیر یاری می‌رساند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جماران انصاری، در ادامه این نشست ضمن تسلیت وفات حضرت زینب کبری(س) گفت: از خدا می‌خواهیم که در رهروی مکتب عاشورا؛ راهی که حضرت زینب(س) در پیام‌رسانی آن مکتب پایه‌گذاری کرد؛ ما را یاری فرماید.

وی با تأکید بر این که امور ستاد با انسجام و قدرت در حال انجام است؛ خواستار بررسی مشکلات و مسائل اداری پیش روی کمیته های مختلف ستاد بزرگداشت امام خمینی شد و تأکید کرد: رفع مشکلات موجود در مسیر اعزام کاروان‌ها و هموار کردن مسیر حضور مردم در مراسم 14 خرداد از اولویت اصلی برخوردار است.

در ادامه این نشست، غلامعلی اصغریان، رییس کمیته فرهنگی ستاد مرکزی ضمن ارائه گزارش عملکرد این کمیته گفت: مجموعه فعالیت‌ها، برنامه‌ها و مسوولیت هایی که به معاونت فرهنگی ستاد محول شده است، طبق زمانبندی در حال انجام است. کتاب‌ها، نشریات، نرم‌افزارها و کالاهای فرهنگی لازم آماده شده است و از صبح جمعه اقدامات لازم برای توزیع این اقلام و بسته های فرهنگی انجام خواهد گرفت. اقلام تبلیغاتی و فرهنگی از اول تا سوم خرداد با هماهنگی وزارت محترم کشور به استان‌ها ارسال می شود و از روز چهار و پنجم خرداد سهمیه تهران، نهادها، سازمان‌ها توسط شورای هماهنگی تبلیغات توزیع خواهد شد.

پروانه مافی مسوول کمیته بانوان ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) در ادامه این نشست گفت: انتشار نشریه با محوریت امام، زن و خانواده، نشست صمیمانه بانوان فعال حوزه‌های مختلف علمی، هنری، ورزشی و نمایندگان دانشگاهیان، مدال‌آوران و کارآفرینانو برگزاری کارگاه‌هایی با عنوان مدرسه خمینی و با هدف تبیین و ارائه تصویر پیشرو زن و جایگاه او با نگرش مبتنی بر انقلاب اسلامی برای مهمانان خارجیاز جمله برنامه های این کمیته است .

وی افزود: همکاری با ستاد مرکزی جهت حضور بانوان برجسته در مراسم بزرگداشت امام خمینی(س) نیز در دستور کار کمیته بانوان قرار گرفته است.

همچنین باقرصاد نماینده شهرداری تهران در ستاد بزرگداشت امام خمینی، گفت: 11 پارکینگ و 22 پهنه با 15هزار مترمربع وسعت، جهت استقرار وسائل حمل‌ونقل زائران در نظر گرفته شده است که یک پهنه‌ آن در حرم مطهر امام خمینی(س) و 21 پهنه در منطقه بهشت‌ زهرا قرار دارد.

وی گفت: وسایل حمل‌ونقل عمومی مانند اتوبوس، تاکسی و ون نیز به همراه خطوط متروی تهران وظیفه انتقال زائران از مناطق داخلی و اطراف تهران را برعهده دارند که در این زمینه با هماهنگی انجام گرفته با شرکت مترو تهران، مقرر شد؛ اگر امکان جابه‌جایی زائران به‌طور کامل از ایستگاه حرم مطهر امکان‌پذیر نباشد؛ بخشی از زائران با استفاده از ایستگاه آزادگان و خط 3 مترو جابجا شوند.

نماینده شهرداری اعلام کرد: حمل‌ونقل مردم چه از داخل و چه از پیرامون شهر تهران از ساعت 12 سیزدهم خردادماه تا پایان روز چهاردهم خرداد به سمت حرم مطهر رایگان خواهد بود.

در ادامه این مراسم، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اظهار کرد: اطلاعات لازم ترافیکی در اختیار نمایندگان کاروان‌های استانی قرار گرفته است.

حسینی گفت: باید در نظر داشت که پارکینگ ها آسفالت نشده و خاکی است. بنابراین برای ارتقای کیفیت کار و ایجاد نظم و ساماندهی رفت‌وآمد در این پارکینگ‌ها، بهتر است که با انجام اقدامات عمرانی در این زمینه تمهیداتی اندیشیده شود.

جباری، فرمانده سپاه ولی امر با بیان اینکه تامین امنیت فضای داخلی مراسم بزرگداشت امام با همکاری دستگاه‌های نظامی و انتظامی انجام می گیرد.

در ادامه این نشست نماینده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ستاد بزرگداشت امام خمینی، گفت: با همراهی بهداری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ظرفیت شناوری را درجهت ارائه خدمات درمانی در محدوده حرم درنظر گرفته‌ایم، اما با وجود این باید به محدودیت فضاهای لازم جهت استقرار نیروهای درمانی توجه ویژه شود. از این رو برای استقرار بیمارستان صحرایی نیز نیازمند همکاری‌های لازم هستیم.

اصغر افراشته نماینده سازمان جمعیت هلال‌احمر در ادامه این نشست اظهار کرد: جمعیت هلال‌احمر در سه محور امدادی و فرهنگی و رسیدگی به تأمین آب آشامیدنی، فعالیت می‌کند.

نماینده وزارت دفاع نیز گفت: این وزارتخانه در 4 گروه خدمات، تغذیه، ترابری و حمل‌ونقل و مهندسی برنامه‌های خود را در زمینه سالگرد بزرگداشت امام پیش خواهد برد و براساس برنامه‌ریزی‌های درنظر گرفته‌شده در 350 نقطه از کشور نشست‌های علمی برگزار خواهد شد.

وی تأکید کرد وزارت دفاع: برای تأمین نیازمندی های مهندسی ستاد بزرگداشت امام خمینی آمادگی لازم را دارد.

محمدرضا ناظری نماینده وزارت امور خارجه در ستاد بیست‌وپنجمین سالگرد بزرگداشت امام اظهار کرد: برنامه‌هایی در 142 نمایندگی ایران در خارج از کشور برگزار خواهد شد.

وی صدور رایگان ویزا برای مهمانان خارجی مراسم بزرگداشت امام و همچنین برگزاری همایش «ممنوعیت بکارگیری سلاح‌های کشتار جمعی» از منظر امام خمینی و مقام معظم رهبری را نیز از جمله دیگر برنامه‌های وزارت خارجه در راستای بیست‌وپنجمین بزرگداشت امام خمینی(س) عنوان کرد.

بهادر مرودشتی، مسوول کمیته ارتباطات و اطلاعات ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) با اشاره به اینکه 150 دستگاه تلفن جهت خدمات‌دهی به زئران درنظر گرفته شده است، گفت: مکالمات درون‌شهری رایگان هستند و در صورت فراهم شدن امکانات لازم مکالمات شهرستانی نیز می‌تواند رایگان باشد.

ادامه دارد...

کد N282128