منزل پدری آیت الله بهجت را دیده‌اید؟

سیاسی

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان گفت: احیای منزل پدری و زادگاه آیت الله بهجت راهکاری مناسب در جهت احیای اخلاق، رفتار و کردار ایشان است که این امر نیازمند حمایت دولتی است.

حجت  الاسلام والمسلمین جمال یاری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، با اشاره به اینکه یاد و خاطره آیت الله بهجت برای همه مردم به خصوص مردم شهرستان فومن همیشه زنده است، تصریح کرد: معنویت آیت الله بهجت با احیای منزل پدری ایشان، جاذبه ای ملی را در سراسر کشور ایجاد خواهد کرد که این امر نیازمند حمایت دولتی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان، زادگاه آیت الله بهجت را فرصتی مناسب برای شناسایی شهرستان فومن در سطح ملی دانست و ادامه داد: باید از این فرصت در جهت احیای توریسم مذهبی استان استفاده کنیم تا افراد مختلف از سراسر کشور را با ویژگی های اخلاقی، رفتاری و ساده زیستی ایشان آشنا سازیم.

وی با بیان اینکه در راستای گرامیداشت این عالم ربانی هرچقدر کار کنیم باز هم کم است، ادامه داد: تکریم آیت‌الله بهجت باید با جدیت تمام دنبال شود تا مراسمی را درخور شأن ایشان برگزار کنیم. بزرگداشت آیت الله بهجت در شهر فومن دغدغه فکری مردم است و مردم فومن منتظر تدابیر ستاد بزرگداشت نمی مانند و خود وارد عمل می شوند.

حجت الاسلام یاری بیان کرد: متاسفانه بسیاری از مناسبت ها و اتفاقات مهم تحت الشعاع مناسبت های ملی قرار گرفته و آنطور که باید از آنها یاد نمی‌شود لذا حفظ ستاد بزرگداشت آیت الله بهجت در قالب شهرستانی اقدامی مناسب در این راستا است.

وی با بیان اینکه آیت الله بهجت شیخ، مجتهد و عالمی با دانش مرجع و همه جانبه بود، اظهار کرد: باید برای ماندگاری و حفظ یادمان های ایشان از هیچ تلاشی کوتاهی نکنیم لذا برای تملک منزل ایشان باید فکر اساسی شود و ما شاهد هستیم که در استان های دیگر برای حفظ یادمان شعرا و علما فضاهای مناسبی را در نظر گرفته اند.

انتهای پیام

کد N282091