ستاد شبه نظامیان: نظامیان اوکراینی در منطقه دونتسک اشغالگر محسوب می شوند

اوکراین,بیانیه

مسکو- ایرنا- ستاد شبه نظامیان جمهوری خودخوانده دونتسک روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای نظامی اوکراینی مستقر در منطقه دونتسک اشغالگر محسوب می شوند و با آنها همانند اشغالگر رفتار می شود.

به گزارش ایرنا، این بیانیه در صفحه ستاد شبه نظامیان مخالف حکومت اوکراین در شبکه اجتماعی فیس بوک منتشر شده و در آن بر ادامه مبارزه مسلحانه با نیروهای اوکراینی در جمهوری خودخوانده دونتسک تاکید شده است.

در این بیانیه با اشاره به برگزاری همه پرسی در منطقه دونتسک گفته شده است: پس از اعلام نتایج این همه پرسی که اکثریت ساکنان منطقه به جدایی از اوکراین رای دادند، نیروهای اوکراینی در این منطقه اشغالگر محسوب می شوند.

ستاد شبه نظامیان به تلفات سنگین نیروهای نظامی اوکراین در درگیری های مسلحانه در شهرهای منطقه دونتسک اشاره و از مادران سربازان اوکراینی خواسته است برای حفظ جان فرزندان خود، از اعزام آنها به این منطقه جلوگیری کنند.

در این بیانیه همچنین از تعداد زیاد کشته های واحدهای امنیتی اوکراین خبر داده و گفته شده است: بسیاری از اجساد نظامیان اوکراینی شناسایی نشده است.

ستاد شبه نظامیان ازجمله تلفات نیروهای اوکراینی به حمله روز گذشته واحدهایی از شبه نظامیان به ستون زرهی ارتش اوکراین در نزدیکی کراماتورسک اشاره و یادآورشد: در این حمله 6 نظامی اوکراینی کشته و 8 نفر دیگر مجروح شدند و 3 نفربرزرهی و یک دستگاه تانک نیز منهدم شد.

مخالفان دولت اوکراین در بیانیه خود همچنین از حملات توپخانه ای و خمپاره ای نیروهای اوکراینی به اسلاویانسک و کراماتورسک خبر داده است که در جریان آن از تسلیحات کاتیوشا هم استفاده شده و در روزهای اخیر چندین غیرنظامی قربانی این حملات به مناطق مسکونی شدند.

نیروهای اوکراینی از یک ماه پیش چند رشته عملیات نظامی علیه جدایی طلبان طرفدار روسیه با عنوان عملیات ضدتروریستی در شهرهای منطقه دونتسک در شرق اوکراین اجرا کرده اند.

اروپام/2242** 518 **1010
کد N282067