وزیر دادگستری در جمع خبرنگاران:

بابك زنجانی در بازجویی‌ها همكاری خوبی نداشته است/دولت درگیر حاشیه‌سازی‌ها نمی‌شود

دولت

بسیاری از وام‌گیرندگان وثیقه‌هایی را در سازمان ثبت قرار می‌دهند كه با توجه به این مسئله، بیش از دو هزار میلیارد تومان معوقات با همکاری سازمان ثبت برگردانده شده است.

وزیر دادگستری با بیان اینكه بابك زنجانی در بازجویی‌ها همكاری خوبی ندارد گفت: اموال شناسایی شده از او در داخل کشور جوابگوی بدهی‌های او نیست.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام پورمحمدی در حاشیه جلسه هیات دولت در خصوص اقدامات دولت برای بازگرداندن معوقات بانكی اظهار كرد: در رابطه با این مسئله صرفا نمی‌توان از قوه قضاییه انتظار نداشت بلكه باید دیگر سایر بخش‌های مسئول نیز در این زمینه همکاری داشته باشند و آنها نیز به صورت جدی در این قضیه وارد شوند.

وزیردادگستری با اشاره به ارائه لیست معقوات بانكی از سوی دولت به قوه‌قضاییه گفت: بسیاری از وام‌گیرندگان وثیقه‌هایی را در سازمان ثبت قرار می‌دهند كه با توجه به این مسئله، بیش از دو هزار میلیارد تومان معوقات با همکاری سازمان ثبت برگردانده شده است.

وی بر لزوم فعال‌ترشدن بانك‌ها در شناسایی بهتر بدهكاران بانكی تاكید كرد و افرود: پرونده معوقات بانکی در مجتمع اقتصادی قضایی در حال بررسی است و مردم باید بدانند که معوقات صرفا با تشکیل پرونده برنمی‌گردد.

وزیر دادگستری در مورد آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی نیز اظهار كرد: این فرد در بازجویی‌ها همکاری خوبی نداشته است و اموال شناسایی شده از او در داخل کشور جوابگوی بدهی‌های او نیست.

پورمحمدی با تاکید بر عزم دولت در راستای مبارزه با ویژه‌خواری و شناسایی ویژه‌خواران در ارتباط با مستند «من روحانی هستم» و اینکه آیا دولت قصد پیگیری این موضوع را ندارد، گفت: دولت درگیر حاشیه‌سازی‌ها نمی‌شود و تلاش دارد که به وظایف خود عمل کند و در راستای خدمت به مردم و حل مشکلات فعالیت کند.

کد N281989