روحانی: دولت در موضوع مالیات به مردم و بخش خصوصی اعتماد دارد

جلسه هیات دولت

تهران- ایرنا - رییس جمهوری در جلسه امروز هیات وزیران تاکید کرد که دولت در موضوع مالیات به مردم و بخش خصوصی اعتماد دارد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جموری ، هیات دولت صبح امروز (چهارشنبه) به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری تشکیل جلسه داد.

وی با یادآوری این که امسال سال خروج از رکود و آغاز رونق و رشد اقتصادی است، گفت: سیاست مالیاتی و اقدامات سازمان مالیاتی نیز باید در این مسیر باشد.

رییس قوه مجریه یادآور شد: در موضوع مالیات، اصل در نگاه دولت، اعتماد به مردم و فعالان اقتصادی است، به جای افزایش نرخ های مالیاتی باید نسبت به گسترش پایه مالیاتی اقدام شود.

روحانی با تاکید بر ضرورت مبارزه با فساد به عنوان لازمه حتمی یک سیستم مالیاتی قوی و بهره گیری نظام مالیاتی از سامانه الکترونیکی اظهار داشت: مردم باید احساس کنند با فعالیت قانونی، با هیچ گونه دیوان سالاری اضافی، مزاحمت و فساد غیررسمی مواجه نخواهند شد.

در جلسه امروز هیات دولت، پس از بحث و تبادل نظر در زمینه مهم ترین مسایل روز کشور، سازمان امور مالیاتی گزارشی درباره برنامه اصلاح نظام مالیاتی کشور ارایه کرد.

در این گزارش شاخص های مالیاتی شامل نسبت مالیات ها به بودجه عمومی کشور، هزینه های جاری و تولید ناخالص داخلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در راستای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی بر ظرفیت های نظام مالیاتی برای پیگیری سیاست عدم اتکا به درآمد حاصل از نفت تاکید شد.

در این جلسه، آیین نامه تعیین و احراز مصادیق عملی شهید، در حکم شهید و سایر مصادیق ایثارگری شامل مفقودالاثر، جانباز، آزاده به تصویب هیات وزیران رسید.

همچنین هیات وزیران با اختصاص مبلغ 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای خریدهای تضمینی و توافقی محصولات کشاورزی موافقت کرد.

سیام**1058**1336
کد N281859