بیانیه کمیته حمایت از مردم فلسطین؛

فلسطین جز با مسلسلهای متکی بر ایمان آزاد نمی شود

سیاست خارجی

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین باصدور بیانیه ای به مناسبت سالگرد اشغال سرزمین فلسطین "یوم النکبه"تاکید کرد: فلسطین جز با مسلسلهای متکی بر ایمان آزاد نمی شود و نباید رهایی آن را در پشت میزهای مذاکره جستجو نمود و این 66 سال تجربه ارزنده ای از درستی این راهبرد است.

به گزارش خبرگزاری مهر، کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین به مناسبت سالگرد اشغال سرزمین فلسطین "یوم النکبه" بیانیه‌ای صادر کرد که متن بیانیه به شرح زیر است:

24اردیبهشت سال 1327 مطابق با 14 مه 1948 یادآور تلخ ترین روز جهان اسلام در قرن بیستم یعنی یوم النکبه است. روزی که چکمه پوشان صهیونیست با حمایت قدرتها و به ویژه انگلیس، برپایی دولت جعلی خود در سرزمین مقدس فلسطین را اعلام کردند.

اگر چه در سال 1948 این رژیم غاصب موجودیت خود را در منظر بهت آور افکار عمومی دنیا رسمیت بخشید، ولی پیش از آن ظرف 30 سال قدرت های استکباری با سردمداری انگلیس، فلسطین را در قالب رسوای قیمومیت به اشغال خود درآورده بودند و با آنچه در اعلامیه بالفور در سال 1917 وعده دادند تا سال 1947 که سازمان ملل با تصویب طرح تقسیم به این موجودیت صحه گذارد، زمینه های تشکیل این کیان غاصب را فراهم کردند. در واقع مقدمات تشکیل دولت صهیونیستی با افزایش مهاجرت یهودیان، برپایی آبادیهای یهودی نشین، تشکیل گروه های تروریستی و دیپلماسی و توطئه چینی صهیونیستی از سال 1917 چهره آشکار به خود گرفت. توطئه ای که پیش از این در سال 1897 با برپایی کنگره سران صهیونیست در بال سوئیس کلید خورده بود و پروسه اضمحلال امپراطوری عثمانی و جنگ جهانی اول را پشت سر گذارده بود.

یوم النکبه، روز مصیبت بار و تلخ مسلمین، همیشه در تقویم تاریخ جهان اسلام سیاه و تاریک است. روزی است که جنگ و ناامنی، اشغال و کشتار، اخراج و تهدید با وجود رژیمی بی ریشه و دست نشانده بر شئونات امت اسلامی در منطقه حاکم می شود و ظرف این 66 سال ابعاد متفاوتی از آن هر روزه بر همگان رخ می تاباند. جنگ های 1948، 1956، 1967، 1973، 1982 با ابعاد جهانی و تاثیرات عمیق ضد انسانی آن، همگی ریشه در خوی تجاوزگری صهیونیسم داشت که روز به روز زندگی را بر ملت مظلوم فلسطین به صورت مستقیم و ملل تحت ستم منطقه به صورت غیرمستقیم، دشوارتر می کرد.

پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، معادله صهیونیستی حاکم بر منطقه را که می رفت منش مستکبرانه خود را تثبیت و پایه های خود را تحکیم بخشد، بر هم زد. از این زمان به بعد مقاومت اسلامی شرایط جدیدی به صهیونیست ها تحمیل کرد. انتفاضه اول و دوم جنگ 33 روز و 22 روز و سپس 8 روزه، میوه پرحلاوت مقاومتی است که از آموزه های اسلامی و سیره مبارزاتی حضرت امام (ره) و شاگردان او در منطقه، پرورش یافت و هم اکنون با رهبری مدبرانه و پرصلابت مقام معظم رهبری دام ظله، ابعاد تازه تری از این پیروزی و ظفر در سوریه نمایان است. سوریه ای که قرار بود با یک توطئه صهیونیستی و استکباری از محور مقاومت خارج گردد ولی به لطف خداوند متعال پس از سه سال لشکرکشی وحشیانه غرب و صهیونیسم و ارتجاع متعصب عربی، با سرافرازی فراوان و تجربیات ارزنده در یک جبهه جدید به وسعتی فراتر از سرزمین های اشغالی، مایه امیدواری آزادگان و دوستداران قدس شریف شده است.

تاریخ پرفراز و نشیب 66 سال گذشته، تنها تهاجم سفاکانه غرب و ددمنشی صهیونیستهای غاصب نیست بلکه اهمال و خیانت برخی سران خود فروخته عرب و کج اندیشی حماقت گونه برخی عناصر عرب و ساده لوحی عده ای فریب خورده خودی نیز است که در مجموع کارنامه ای سرشار از عبرت و درس را به عنوان یک موهبت الهی برای ساختن آینده ای موفق در مقابل مسلمانان قرار می دهد، باشد که درس گیرند و بر مسیر اشتباه خود اصرار نورزند.

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین، ضمن محکومیت اعلان رسمی تشکیل دولت غاصب، همه اعراف، مسلمانان و تمامی آزادگان را به وحدت حول مقاومت برای رسیدن به عزت و آزادگی در برابر زیاده خواهی صهیونی و استکباری، فرا می خواند و بر این اصل راهبردی حضرت امام (ره) تاکید می ورزد که فلسطین جز با مسلسلهای متکی بر ایمان آزاد نمی شود و نباید رهایی آن را در پشت میزهای مذاکره جستجو نمود و این 66 سال تجربه ارزنده ای از درستی این راهبرد است که توسط خلف صالحش با دقت و جدیت ستودنی، نقشه راه آزادگان جهان است.