با انتقاد از سیاس‌های کاخ سفید در اوکراین؛

ران پل: دولت اوباما، آمریکا را در آستانه جنگ دیگری در اروپا قرار می‌دهد

اوکراین,اوباما

ران پل، قانونگذار پیشین آمریکا با انتقاد از سیاست‌های واشنگتن گفت: با وجود اینکه آمریکا شکست خورده است و حتی نمی‌تواند اقتصاد خود را تثبیت کند، واشنگتن به شدت درگیر امور داخلی اوکراین شده و خطر جنگ اتمی با روسیه را به وجود آورده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از صدای روسیه، ران پل، قانونگذار پیشین آمریکا از ایالت تگزاس گفت: آیا تکبر دولت آمریکا و اینکه آن‌ها فکر می‌کنند که باید جهان را اداره کنند، موجب شده است که ما در آستانه یک جنگ مهم دیگری در اروپا قرار بگیریم؟

وی دولت آمریکا را به اتخاذ سیاست‌های غیرمنطقی و ناکارآمد علیه اوکراین متهم کرد.

این سیاستمدار آمریکایی در مقاله‌ای با عنوان دولت آمریکا در اوکراین چه می‌خواهد؟ نوشت: با وجود اینکه آمریکا استفاده از نیروهای نظامی را برای سرکوب مردم یک کشور از سوی دولت‌ها محکوم می‌کند اما این بار وزارت خارجه آمریکا تلاش دارد تا معترضان غیرمسلح شرق اوکراین را که در جریان عملیات‌های نظامی کی‌یف کشته و یا زخمی شده‌اند، سرزنش کند.

وی در ادامه آورده است: مردم اوکراین باور ندارند دولتی که پس از کوتای ماه فوریه روی کارآمد مشروع باشد و آن‌ها قدرت رئیس‌جمهور و نخست وزیر غیرمنتخب را به رسمیت نمی‌شناسند.

ران پل در ادامه پرسید: آمریکا ممکن است باور داشته باشد که این رویدادها برای ناآرام کردن اوضاع، تلاشی از سوی روسیه باشد اما آیا درک این موضوع خیلی سخت است که مردم اوکراین ممکن است از دخالت‌های آمریکا و اتحادیه اروپا برای تغییر رژیم در کشورشان ناراحت شوند؟ رئیس جمهوری روسیه از درخواست آمریکا پیروی کرد و از رهبران مناطق شرقی اوکراین خواست تا رفراندوم را به تعویق بیندازند. با این حال مردم مناطق شرقی اوکراین وی را نادیده گرفتند و رفراندوم استقلال را برگزار کردند و هنوز هم آمریکا مدعی است که روسیه کنترل اپوزیسیون اوکراین را در دست دارد و اعلام کرده که قرار است تحریم‌های بیشتری اعمال شود.

ران پل تاکید کرد: این اقدامات و اظهارات هیچ معنا و مفهومی ندارد.

وی هشدار داد که تکبر دولت آمریکا هم اکنون موجب شده است تا واشنگتن در آستانه جنگ مهم دیگری در اروپا قرار بگیرد.

ران پل گفت: بگذارید امیدوار باشیم که آن‌ها به این بازی خطرناک خاتمه می‌دهند و به عقل سلیم بازمی‌گردند. من می‌گویم که اجازه ندهید هیچ جنگی به خاطر اوکراین به راه بیفتد.

انتهای پیام

کد N281050