بشار الجعفری:| 167737

عذرخواهی‌ها سوریه را راضی نمی‌کند

سیاسی

نماینده دائمی سوریه در سازمان ملل تاکید کرد که سوریه به عذرخواهی‌ها راضی نیست و تمام کسانی که مسئول خون‌ریزی در سوریه هستند باید غرامت بدهند.

«بشار الجعفری» نماینده دائمی سوریه در سازمان ملل تاکید کرد که اعتراف «اخضر ابراهیمی» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه به ارتکاب اشتباه، اقدامی شجاعانه بود اما به موقع صورت نگرفت.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، الجعفری تصریح کرد که اعتراف ابراهیمی به ارتكاب اشتباهات زیاد طی ماموریتش به عنوان فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه اقدامی شجاعانه بود اما با تأخیر صورت گرفته است و نباید وی را به علت همه اشتباهات سرزنش کرد.

وی افزود که طرف‌های دیگری از جمله آمریکا، فرانسه، انگلیس، ترکیه، قطر و عربستان نیز به علت دخالت در امور داخلی سوریه اشتباهاتی مرتکب شدند.

نماینده دائمی سوریه در سازمان ملل تاکید کرد که سوریه به عذرخواهی‌ها راضی نیست و تمام کسانی که مسئول خون‌ریزی در سوریه هستند باید غرامت بدهند.

الجعفری درباره سخنان ابراهیمی که گفته بود انتخابات ریاست‌جمهوری آینده سوریه چیزی را تغییر نمی‌دهد نیز گفت که این سخنان و دخالت در امور داخلی سوریه اشتباه دیگری بود که ابراهیمی مرتکب شده و از چارچوب ماموریتش خارج شد.

وی تصریح کرد که انتخابات در سوریه امری داخلی است و مربوط به سوریه و مردم این کشور می‌شود.

الجعفری در ادامه به آشتی ملی در سوریه اشاره کرد و گفت که آشتی ملی در بسیاری از مناطق و شهر‌ها مانند «حمص»، اطراف دمشق، «حماه» و «درعا» به سرانجام رسیده است و هر روز صد‌ها فرد مسلح خود و سلاح‌شان را تسلیم ارتش كرده و دولت آن‌ها را بدون محاکمه آزاد می‌کند.

بنا بر این گزارش، ابراهیمی در سخنرانی خود در شورای امنیت به ارتکاب اشتباهات زیاد اعتراف کرد و از سوریه و مردم این کشور عذرخواهی کرد.

کد N281004