با انتقاد از آمریکا، آلمان و اسرائیل؛

اردوغان: رسانه‌های ترکیه از رسانه‌های غربی آزادترند

سیاسی

نخست‌وزیر ترکیه ضمن دفاع از سابقه آزادی مطبوعات در کشورش از آمریکا، آلمان و اسرائیل انتقاد کرد.

نخست‌وزیر ترکیه ضمن دفاع از سابقه آزادی مطبوعات در کشورش از آمریکا، آلمان و اسرائیل انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه در سخنرانی خود برای یک گروه پارلمانی عنوان کرد: کسانی که می‌گویند در ترکیه آزادی مطبوعات وجود ندارد کافی است تنها نگاهی به تیترهای روزنامه‌ها بیندازند.

اردوغان همچنین از اقدام یک موسسه آزادی مطبوعات آمریکایی مبنی بر قرار دادن ترکیه در جرگه کشورهایی که آزادی مطبوعات ندارند انتقاد کرده و همچنین تعداد خبرنگاران دربندی را که این سازمان اعلام کرده به چالش کشید.

اردوغان علاوه بر این حزب اپوزیسیون مردم جمهوری‌خواه را به ارائه اطلاعات غلط به این سازمان متهم کرد.

وی همچنین نسبت به تعیین رژیم صهیونیستی به عنوان آزادترین دولت در خاورمیانه انتقاد کرده و به هلن توماس، خبرنگار کاخ سفید اشاره کرد.

اردوغان گفت: آلمان پخش شبکه تی‌ آر تی ترکیه را به دلیل پوشش تظاهرات‌های هامبورگ قطع کرده است. وقتی آن‌ها چنین اقداماتی انجام می‌دهند دموکراسی نامیده می‌شود، اما ما وقتی انجام می‌دهیم فشار آورده‌ایم.

نخست‌وزیر ترکیه همچنین اظهار داشت که دولتش یک فضای آزادی رسانه‌ای فراهم آورده است که 12 ساله پیش قابل تصور نبود.

اردوغان اخیرا بارها از کشورهای خارجی و همچنین احزاب داخلی به دلیل مخالفت با او انتقاد کرده و با اشاره به تحقیقات فساد در ترکیه عنوان کرده بود که در یک مبارزه مرگ و زندگی با قدرت‌های شیطانی به سر می‌برد که سعی دارند با کودتایی تحت عنوان تحقیقات فساد او را سرنگون کنند.

انتهای پیام

کد N280899