مددجویان زندان‌های کرمانشاه معتکف می‌شوند

زندان

مدیرکل زندان‌های استان کرمانشاه همزمان با فرا رسیدن ایام اعتکاف و برگزاری آئین‌های ویژه در زندان‌های استان، نقش موثر عبادات به ویژه دعا و روزه در تصفیه نگرش‌های اخلاقی و رفتاری را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، همزمان با فرا رسیدن ایام اعتکاف دلباختگان حرم الهی، مراسم اعتکاف مددجویان با شکوه هرچه تمام تر در زندان‌های این استان برگزار می‌شود.

مدیرکل زندان‌های کرمانشاه با تاکید بر نقش اثرگذار فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی در تغییر رفتار و نگرش مددجویان، برگزاری آئین‌های عبادی به‌ویژه دعا و روزه‌داری را در ایام اعتکاف از اهم برنامه‌های حوزه فرهنگی تربیتی زندان‌ها دانست.

اژدر اسدبیگی با برشمردن ارکان مهم سیستم زندانبانی علمی و اسلامی ارتقاء سطح سلامت روحی و روانی مددجویان از طریق ترویج مبانی فرهنگ اسلامی را بسیار حائز اهمیت خواند و اظهار کرد: همه ساله مراسم اعتکاف به‌عنوان یکی از برنامه‌های فرهنگی - تربیتی زندان‌ها مورد توجه و اهتمام مسئولان و دست‌اندرکاران اصلاح و تربیت بوده که با استقبال گرم جمع کثیری از مددجویان در بخش‌های مختلف برگزار می‌شود.

وی ایام اعتکاف را بهترین فرصت برای توسل به درگاه الهی، تزکیه نفس و تصفیه نگرش‌های اخلاقی و رفتاری طالبان حقیقت به ویژه مددجویان توصیف کرد.

مدیرکل زندان‌های استان کرمانشاه گفت: به منظور برگزاری هرچه باشکوه این مراسم معنوی در زندان‌های استان امکانات لازم و فضای مناسب برای معتکفین پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام

کد N280881