تهدید مخالفان ونزوئلایی به توقف مذاکرات برای اتمام بحران

اعضای مخالف دولت وزنزوئلا اعلام کردند ممکن است از مذاکرات با دولت کاراکاس به خاطر آنچه که "سرکوب ناعادلانه تظاهرات اعتراضی اخیر" اعلام کردند، خارج شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشتیدپرس، مذاکره کنندگان از ائتلاف اتحاد دموکراتیک اعلام کردند که در پی دستگیری گسترده بیش از 200 فعال دانشجویی و امتناع نیروهای امنیتی در اعطای مجوز برای برگزاری تظاهرات اعتراضی، فضا برای مذاکرات متشنج شده است.

رامون حوزه مدینا، یکی ازهماهنگ کنندگان گفت: مخالفان دولت کارکاس برای بیان ناامیدی خود از اقدامات دولت به صورت یک جانبه مذاکرات غیر علنی روز دوشنبه و سه‌شنبه را به حالت تعلیق درآوردند. برگزاری مذاکرات روز پنج‌شنبه با حضور وزاری امور خارجه از چند کشور آمریکای لاتین نیز که میانجی‌گر این مذاکرات هستند، با تردید مواجه شده است.

این هماهنگ کننده در بیانیه‌ای اعلام کرد: دولت کاراکاس در صورت شکست این مذاکرات مسئول خواهد بود.

هدف این مذاکرات کاهش تنش‌ها پس از ناآرامی‌هایی است که باعث کشته شدن 41 تن شده است.

اما پیشرفت در مسائل مختلف نظیر پیشنهاد آزادی فعالان محبوس و پر کردن جاهای خالی در شورای انتخابات ملی تاکنون با کندی مواجه بوده و باعث شده تا دانشجویان و تندروها مدعی شوند که مذاکرات، توطئه نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا برای منصرف کردن و بی‌اثر کردن انتقادهای بین‌المللی است.

انتهای پیام

کد N280808