همزمان با 13رجب

مراسم عمامه‌گذاری طلاب حوزه علمیه قم برگزار شد

رجب

همزمان با سالروز ولادت مولی الموحدین امام علی ابن ابیطالب (ع)، جمعی از طلاب حوزه علمیه قم با حضور در بیوت مراجع تقلید ملبس به لباس مقدس روحانیت شدند.

همزمان با سالروز ولادت مولی الموحدین امام علی ابن ابیطالب (ع)، جمعی از طلاب حوزه علمیه قم با حضور در بیوت مراجع تقلید ملبس به لباس مقدس روحانیت شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مراسم جشن عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه قم در دفتر حضرات آیات مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی و نوری‌همدانی برگزار شد.

مراسم عمامه گذاری طلاب دانش آموخته، بر اساس سنت دیرینه 1400 ساله حوزه‌های علمیه در یکی از مناسبت‌های مذهبی به خصوص در اعیاد ائمه معصومین (ع) برگزار می‌شود و طلابی که سال‌ها به درس و بحث علوم حوزوی و اهل بیت(ع) پرداخته‌اند بعد از کسب مهارت‌های علمی و عملی، با مجوز تلبس از مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه ملبس به لباس مقدس روحانیت می‌شوند.

بر اساس این گزارش، مراسم جشنی که در مدرسه امیرالمومنین(ع) و با حضور آیت‌الله مکارم شیرازی برگزار شد، تعدادی از طلاب حوزه علمیه سفیران هدایت و تعدادی دیگر نیز از سایر مدارس حوزه علمیه قم توسط این مرجع تقلید رسما لباس سربازی امام زمان (عج) را برتن کردند.

آیت الله مکارم شیرازی در این مراسم در سخنانی ضمن تبریک سالروز خجسته میلاد مولی الموحدین حضرت علی (ع) و با آرزوی موفقیت برای طلاب در توصیه به آنان گفت: تلبس به لباس مقدس روحانیت، نشانه سربازی حضرت ولی عصر (عج) است بنابراین قدر این نعمت الهی را بدانید و مایه زینت اهل بیت (ع) باشید.

نظیر این مراسم با حضور طلاب و فضلای همدانی مقیم حوزه علمیه قم در دفتر آیت‌الله نوری همدانی برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، در بیوت و دفاتر سایر مراجع و علما نیز جشن میلاد حضرت علی (ع) و عمامه گذاری طلاب برگزار شد و تعدادی دیگر از سربازان امام زمان(عج) که دانش آموخته مکتب امام صادق (ع) بودند توسط این مرجع تقلید ملبس به لباس مقدس روحانیت شدند.

انتهای پیام

کد N280787