"رهبر بوکوحرام مرده است!"

سیاسی

در همان روزی که فیلمی از دختران نیجریه‌ای ربوده شده توسط بوکوحرام منتشر شد، مقام‌های نیجریه ادعا کردند که رهبر این گروه شبه نظامی مرده است.

در همان روزی که فیلمی از دختران نیجریه‌ای ربوده شده توسط بوکوحرام منتشر شد، مقام‌های نیجریه ادعا کردند که رهبر این گروه شبه نظامی مرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته کریستین سانیس مانیتور، در واقع موضع دولت نیجریه این است که "ابوبکر شیکاو"، رهبر گروه تروریستی بوکوحرام مدت‌هاست که مرده است. با این حال گمان می‌رود که این اظهارات با هدف منزوی کردن اعضای گروه بوکوحرام مطرح می‌شوند.

یکی از سخنگوهای امنیتی نیجریه در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی گفت: بوکوحرام تنها یک نام است و هر کس می‌تواند هر نامی بخواهد روی خود بگذارد.

وی با اشاره به فردی که در ویدئوی دختران ربوده شده نیجریه‌ای سخن می‌گوید، گفت: این فرد که رهبر ملی بوکوحرام است نام ابوبکر شیکاو را برای خود برگزیده است.

این سخنگو همچنین تاکید کرد که نیروهای نیجریه با کارشناسانی از سراسر جهان در تماس هستند تا دخترانی که حدود 300 تن برآورد می‌شوند، بیابند.

در همین حال یکی از مقام‌های آگاه در ابوجا گفت که تعداد دقیق افراد ربوده شده مشخص نیست و دولت فدرال کمیته‌ای را تشکیل داده است تا آمار دقیق را به دست آورد. اطلاعات اندک مقام‌های نیجریه از سرنوشت دختران ربوده شده و ادعاهایی مبنی بر اینکه ابوبکر شیکاو مرده است، خشم مردم را از اقدامات دولت گودلاک جاناتان، رئیس جمهوری نیجریه افزایش داده و اعتراضات مردمی را در پی داشته است. در واقع ربوده شدن بیش از 200 دختر بچه‌ مدرسه‌ای در اواسط آوریل که در حال امتحان دادن بودند، با خشم جهانی رو به رو شد. اخیرا گروه بوکوحرام پیشنهاد مبادله‌ این دختران را با زندانیان شبه نظامی مطرح کرد که با پاسخ منفی دولت رو به رو شد. آمریکا و انگلیس در راستای یافتن دختران ربوده شده کارشناسان نظامی را به نیجریه اعزام کرده‌اند و هواپیمای شناسایی آمریکا بر فراز نیجریه به پرواز درآمده است.

انتهای پیام

کد N280781