۰

خباز: "من روحانی هستم" را به خاطرات هاشمی منسوب می کنند تا اختلاف بیندازند

  • ۱۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سینمای مستند, محمد رضا خباز

معاون امور تقنینی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری با انتقاد از تخریب‌های صورت گرفته علیه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و انتساب مستند «من روحانی هستم» به خاطرات وی، هاشمی رفسنجانی را از ذخایر انقلاب دانست و گفت که او می‌تواند نقش بی‌بدیلی در همدلی قوای سه‌گانه ایفا کند.

معاون امور تقنینی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری با انتقاد از تخریب‌های صورت گرفته علیه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و انتساب مستند «من روحانی هستم» به خاطرات وی، هاشمی رفسنجانی را از ذخایر انقلاب دانست و گفت که او می‌تواند نقش بی‌بدیلی در همدلی قوای سه‌گانه ایفا کند.


محمدرضا خباز گفت: شرایطی که اکنون در کشور وجود دارد، وحدت و همدلی بیشتر بین همه ارگان‌ها بویژه دستگاه‌های دولتی، مجلس و قوه قضاییه را می‌طلبد و از طرفی همه باید تلاش کنیم تا ارزش‌های انقلاب را در سایه اختلاف‌نظرها از دست ندهیم.


او گفت: بدیهی است که در این شرایط نقش آقای هاشمی رفسنجانی نقش بی‌بدیلی است و ایشان می‌توانند با تجربه وسیعی که دارند به قوای مجریه و مقننه و حتی قوه قضاییه کمک کنند تا وحدت و همدلی که سال‌های سال‌ مورد نظر امام (ره) و امروز مورد تاکید مقام معظم رهبری است محقق شود.


او با اشاره به برخی تخریب‌ها علیه هاشمی رفسنجانی، ادامه داد: متأسفانه در این روزها دیده می‌شود به جای حرمت‌گذاری به ایشان، تخریب‌هایی علیه‌شان انجام می‌شود که نه به مصلحت ملک است و نه مملکت. عده‌ای تلاش می‌کنند فیلم «من روحانی هستم» را به خاطرات آقای هاشمی‌رفسنجانی ارتباط دهند. این روش که با نگاه تخریب دو طرف و اختلاف‌افکنی بین ارکان کشور است، پسندیده هیچ یک از رسانه‌ها نیست. بویژه رسانه‌هایی که به نحوی که به بودجه بیت‌المال ارتباط دارند و از بیت‌المال تغذیه می‌شوند، نباید زمینه اختلاف‌افکنی را فراهم کنند.


این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: البته هم آقای هاشمی و هم آقای روحانی این بزرگواری و سعه‌صدر را دارند که تحت تأثیر این القائات قرار نگیرند اما به نظر من پسندیده نیست که فردی یا رسانه‌ای آن هم با ساختن یک فیلم، درصدد تضعیف آقای روحانی و آقای هاشمی برآید.


او گفت: در فیلم «من روحانی هستم» نیز برخی جملات را از خاطرات گرفته‌اند، آنها را تقطیع کرده‌اند و سر و ته جمله را زده‌اند و قسمت موردنظر را در فیلم آورده‌اند. به نظر من این کار پسندیده‌ای نیست و مناسبتی با اخلاق حرفه‌ای روزنامه‌نگاری و مطبوعاتی ندارد.


معاون امور تقنینی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری گفت: اگر ما قرار است مطلبی را نقد کنیم نباید از امکانات و منابع در اختیار خود سوءاستفاده کنیم بلکه باید مطالب را کامل منتقل کنیم نه اینکه تنها قسمتی را که به نفع خودمان و جریان سیاسی‌مان است، مورد استفاده قرار دهیم و از بخشی که مکمل آن است صرفنظر کنیم. به نظرم این روش نامناسبی است و این بداخلاقی‌ها از سوی طیفی که ادعای اسلامیت می‌کنند و خود را وابسته به ارگان‌های انقلابی و ارزش‌های انقلابی می‌دانند، زشت‌تر است. البته این کار برای هر خبرنگاری نامناسب است اما برای خبرنگارانی که خود را برای مقدسات وابسته می‌دانند زشت‌تر و نامناسب‌تر است.     
23231


 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.