خباز: "من روحانی هستم" را به خاطرات هاشمی منسوب می کنند تا اختلاف بیندازند

سینمای مستند, محمد رضا خباز

معاون امور تقنینی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری با انتقاد از تخریب‌های صورت گرفته علیه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و انتساب مستند «من روحانی هستم» به خاطرات وی، هاشمی رفسنجانی را از ذخایر انقلاب دانست و گفت که او می‌تواند نقش بی‌بدیلی در همدلی قوای سه‌گانه ایفا کند.

معاون امور تقنینی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری با انتقاد از تخریب‌های صورت گرفته علیه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و انتساب مستند «من روحانی هستم» به خاطرات وی، هاشمی رفسنجانی را از ذخایر انقلاب دانست و گفت که او می‌تواند نقش بی‌بدیلی در همدلی قوای سه‌گانه ایفا کند.


محمدرضا خباز گفت: شرایطی که اکنون در کشور وجود دارد، وحدت و همدلی بیشتر بین همه ارگان‌ها بویژه دستگاه‌های دولتی، مجلس و قوه قضاییه را می‌طلبد و از طرفی همه باید تلاش کنیم تا ارزش‌های انقلاب را در سایه اختلاف‌نظرها از دست ندهیم.


او گفت: بدیهی است که در این شرایط نقش آقای هاشمی رفسنجانی نقش بی‌بدیلی است و ایشان می‌توانند با تجربه وسیعی که دارند به قوای مجریه و مقننه و حتی قوه قضاییه کمک کنند تا وحدت و همدلی که سال‌های سال‌ مورد نظر امام (ره) و امروز مورد تاکید مقام معظم رهبری است محقق شود.


او با اشاره به برخی تخریب‌ها علیه هاشمی رفسنجانی، ادامه داد: متأسفانه در این روزها دیده می‌شود به جای حرمت‌گذاری به ایشان، تخریب‌هایی علیه‌شان انجام می‌شود که نه به مصلحت ملک است و نه مملکت. عده‌ای تلاش می‌کنند فیلم «من روحانی هستم» را به خاطرات آقای هاشمی‌رفسنجانی ارتباط دهند. این روش که با نگاه تخریب دو طرف و اختلاف‌افکنی بین ارکان کشور است، پسندیده هیچ یک از رسانه‌ها نیست. بویژه رسانه‌هایی که به نحوی که به بودجه بیت‌المال ارتباط دارند و از بیت‌المال تغذیه می‌شوند، نباید زمینه اختلاف‌افکنی را فراهم کنند.


این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: البته هم آقای هاشمی و هم آقای روحانی این بزرگواری و سعه‌صدر را دارند که تحت تأثیر این القائات قرار نگیرند اما به نظر من پسندیده نیست که فردی یا رسانه‌ای آن هم با ساختن یک فیلم، درصدد تضعیف آقای روحانی و آقای هاشمی برآید.


او گفت: در فیلم «من روحانی هستم» نیز برخی جملات را از خاطرات گرفته‌اند، آنها را تقطیع کرده‌اند و سر و ته جمله را زده‌اند و قسمت موردنظر را در فیلم آورده‌اند. به نظر من این کار پسندیده‌ای نیست و مناسبتی با اخلاق حرفه‌ای روزنامه‌نگاری و مطبوعاتی ندارد.


معاون امور تقنینی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری گفت: اگر ما قرار است مطلبی را نقد کنیم نباید از امکانات و منابع در اختیار خود سوءاستفاده کنیم بلکه باید مطالب را کامل منتقل کنیم نه اینکه تنها قسمتی را که به نفع خودمان و جریان سیاسی‌مان است، مورد استفاده قرار دهیم و از بخشی که مکمل آن است صرفنظر کنیم. به نظرم این روش نامناسبی است و این بداخلاقی‌ها از سوی طیفی که ادعای اسلامیت می‌کنند و خود را وابسته به ارگان‌های انقلابی و ارزش‌های انقلابی می‌دانند، زشت‌تر است. البته این کار برای هر خبرنگاری نامناسب است اما برای خبرنگارانی که خود را برای مقدسات وابسته می‌دانند زشت‌تر و نامناسب‌تر است.     
23231


 

کد N280769