کری: اسد عامل شکست ابراهیمی در سوریه بود!

سیاسی

در پی اعلام استعفای اخضر ابراهیمی،‌ جان کری ضمن قدردانی از تلاش‌های وی برای پایان دادن به بحران سوریه، مدعی شد که بشار اسد عامل شکست ابراهیمی در انجام ماموریتش بوده است!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی محیط، جان کری،‌ وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با فدریکا موگرینی، همتای ایتالیایی خود در مقر وزارت خارجه آمریکا در واشنگتن مدعی شد:‌ اخضر ابراهیمی، فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب به سوریه در ماموریت خود شکست نخورد بلکه بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه دلیل شکست وی است!

وی در اظهاراتی مداخله جویانه مدعی شد، نظام سوریه تنها دلیل عدم رسیدن به توافق برای حل و فصل بحران سوریه است چرا که نظام هیچ گونه مذاکره‌ای را قبول نمی‌کند.

کری تاکید کرد: من از تلاش‌های ابراهیمی که با نیت خالصانه برای برگزاری مذاکرات میان دو طرف و بر اساس بیانیه ژنو اقدامات لازم را انجام داد بسیار قدردانی می‌کنم.

وی با طرح این ادعا که نظام سوریه با استفاده از شبکه‌های حاوی مواد منفجره و سلاح‌های شیمیایی شهروندان سوری را هدف قرار می‌دهد، گفت: با این حال فردی چون بشار اسد ادعا می‌کند که حق دارد رهبری آینده کشور خود را بر عهده بگیرد.

کری خاطر نشان کرد:‌ جوامع متمدن در حال حاضر نمی‌توانند چنین چیزی را بپذیرند و برای فشار آوردن بر نظام اسد تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند.

بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل روز سه‌شنبه اعلام کرد که اخضر ابراهیمی از سمت خود استعفا می‌کند.

انتهای پیام

کد N280757