تحولات امنیتی عراق/

100 کشته و زخمی در 9 انفجار خونین/تهدید داعش به ادامه حملات تروریستی

آفریقا و خاورمیانه

گروه تروریستی موسوم به داعش مسئولیت انفجار 9 خودرو بمبگذاری شده را در روز سه شنبه که دهها کشته و زخمی به جا گذاشت، برعهده گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، گروه تروریستی موسوم به دولت اسلامی عراق و شام(داعش) در بیانیه ای مسئولیت انفجار 9 دستگاه خودرو بمبگذاری شده را در روز سه شنبه برعهده گرفت.

داعش هشدار داد همچنان به حملات تروریستی علیه مردم و مراکز دولتی ادامه خواهد داد.

این گروه تروریستی در بیانیه ای که در رسانه های وابسته به خود منتشر کرد، آورده است ما آغاز عملیات نظامی علیه مراکز دولتی را از امروز اعلام می کنیم.

این گروه تروریستی با گرفتن ژست طرفداری از مردم فلوجه مدعی شده است حملات خود را برای گرفتن انتقام مردم فلوجه انجام می دهد، این در حالی است که تروریستهای تکفیری بدترین جنایات را در فلوجه علیه مردم مرتکب می شوند و مردم این شهر بارها از نیروهای ارتش عراق برای نجاتشان از دست تروریستها درخواست کمک کرده اند.

بر اساس بیانیه داعش، تروریستهای این گروه روز سه شنبه 9 خودرو بمبگذاری شده را در مناطق مختلف بغداد منفجر کردند که در راستای موج اول حملات تروریستی این گروه قرار دارد.

در انفجارهای تروریستی روز سه شنبه، بیش از 100 عراقی کشته و زخمی شدند که اکثر قربانیان را مردم بیگناه تشکیل می دهند تا دروغ بودن ادعای داعش مبنی بر هدف قرار دادن مراکز دولتی اثبات شود.