سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس :

ضرب‌الاجل کمیسیون اصل 90 به 25 شرکت بدهکار برای وصول مطالبات/ بانک ملت بیشترین معوقات را دارد

مجلس

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه این کمیسیون با روسای بانک ها و 25 شرکت بدهکار عمده بانکی گفت: 30 درصد معوقات بانک ها وصول شده و 70 درصد دیگر نیز تا پایان تیر ماه باید وصول شود.

مصطفی افضلی فر در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، در خصوص معوقات بانکی گفت: بیشترین معوقات بانکی مربوط به بانک ملت است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی 25 پرونده معوقات بانکی در کمیسیون اصل 90 گفت: این پرونده‌ها مربوط به کلان ترین معوقات بانکی بود که همه بالاتر از 100 میلیارد تومان و شامل پرونده های 500 میلیارد تومانی، یک هزار و سه هزار میلیارد تومانی بود.

وی با اشاره به جلسه کمیسیون اصل 90 برای پیگیری وصول معوقات گفت: اسفند ماه با حضور روسای بانک ها و شرکت های بدهکار جلسه ای داشتیم و مقرر شد تا دو ماه ابتدایی سال 93 بدهی واحدهای تولیدی و خدماتی به بانک ها تعیین تکلیف شود.

افضلی فر ادامه داد: در جلسه اخیر کمیسیون اصل 90 نیز با حضور روسای بانک ها و شرکت های بدهکار روند وصول معوقات بررسی شد که به نظر می رسد پیشرفت کار خوب بوده است و 30 درصد معوقات 25 شرکت بدهکار عمده بانکی وصول شده است.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 تصریح کرد: برای 70 درصد مابقی بدهی نیز تصمیم گیری شد که تشکیلات ارزی و منابع ریالی بدهکاران تا پایان تیر ماه تسویه شود.

به گزارش مهر، چندی پیش معاون اول رئیس جمهور لیست بدهکاران عمده بانکی را به قوه قضائیه ارائه داد.