راه‌چمنی: خودسرها فضای جامعه را 20 سال عقب می برند/ باید با آنها برخورد قانونی شود تا جری‌تر نشوند

ایسنا نوشت:

دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی با بیان اینکه "گروه‌های خودسر می‌خواهند اثبات کنند که مخالفان آنها هیچ مصونیتی ندارند"، گفت: مجلس و قوه قضائیه باید با خودسرها برخورد کنند تا آنها جری نشوند.

محمدرضا راه‌چمنی با اشاره به اینکه "عده‌ای از افراد جامعه که ممکن است نیروهای متدین و ارزشی باشند، ولی اقدامات خودسر انجام می‌دهند"، گفت: اقدامات آنها برخلاف رهنمودهای امام(ره) و مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم اجرای قانون است.

او ادامه داد: اقدامات گروه‌های فشار مورد تأیید هیچ جریان سیاسی شناسنامه‌دار و دارای پروانه رسمی نیست، زیرا آنها برخلاف قانون و خودسرانه آنچه را که تشخیص می‌دهند درست است، انجام می‌دهند. در این بین برخی افراد هم آنها را به انجام چنین اقداماتی تشویق می‌کنند.

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه "می‌توان گفت که آغاز چنین اقداماتی به دهه 70 برمی‌گردد"، گفت: این افراد خودسر در روزهایی که سیدمحمد خاتمی برای تبلیغات ریاست جمهوری سخنرانی می‌کرد، مجالس وی را به هم می‌زدند و تا جایی پیش رفتند که حتی سخنرانی رئیس مجلس را نیز در قم به هم زدند.

راه‌چمنی همچنین با اشاره به اینکه "حرمت چهره‌هایی که مورد احترام مردم هستند بویژه حرمت یادگار امام باید حفظ شود"، گفت: قطعاً سخنرانی‌ها، اجتماعات یا برگزاری همایش‌ها یا کنگره‌ها با اخذ مجوز قانونی انجام می‌شود. بنابراین بر هم زدن چنین جلساتی خلاف قانون است و باید مراجع ذی‌صلاح مانع تکرار چنین اقداماتی شوند زیرا این افراد خودسر امنیت جامعه را به هم می‌زنند.

دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی در پایان با بیان اینکه "باید در چارچوب قانون با این افراد برخورد شود تا سایرین جری نشوند و این اقدامات را تکرار نکنند"، گفت: این افراد باید از سازوکار قانونی استفاده کرده و نظرات خود را بیان کنند زیرا اقدامات خودسرانه زمینه را برای شکستن قداست قانون فراهم می‌کند.


17231

 

کد N280561