راه‌چمنی: با خودسرها برخورد قانونی شود تا جری‌تر نشوند

سیاسی

دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی با بیان اینکه "گروه‌های خودسر می‌خواهند اثبات کنند که مخالفان آنها هیچ مصونیتی ندارند"، اظهار کرد: مجلس و قوه قضائیه باید با خودسرها برخورد کنند تا آنها جری نشوند.

محمدرضا راه‌چمنی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به اینکه "عده‌ای از افراد جامعه که ممکن است نیروهای متدین و ارزشی باشند، ولی اقدامات خودسر انجام می‌دهند"، اظهار کرد: اقدامات آنها برخلاف رهنمودهای امام(ره) و مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم اجرای قانون است.

وی ادامه داد: اقدامات گروه‌های فشار مورد تأیید هیچ جریان سیاسی شناسنامه‌دار و دارای پروانه رسمی نیست، زیرا آنها برخلاف قانون و خودسرانه آنچه را که تشخیص می‌دهند درست است، انجام می‌دهند. در این بین برخی افراد هم آنها را به انجام چنین اقداماتی تشویق می‌کنند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به اینکه "می‌توان گفت که آغاز چنین اقداماتی به دهه 70 برمی‌گردد"، افزود: این افراد خودسر در روزهایی که سیدمحمد خاتمی برای تبلیغات ریاست جمهوری سخنرانی می‌کرد، مجالس وی را به هم می‌زدند و تا جایی پیش رفتند که حتی سخنرانی رئیس مجلس را نیز در قم به هم زدند.

راه‌چمنی همچنین با اشاره به اینکه "حرمت چهره‌هایی که مورد احترام مردم هستند بویژه حرمت یادگار امام باید حفظ شود"، خاطرنشان کرد: قطعاً سخنرانی‌ها، اجتماعات یا برگزاری همایش‌ها یا کنگره‌ها با اخذ مجوز قانونی انجام می‌شود. بنابراین بر هم زدن چنین جلساتی خلاف قانون است و باید مراجع ذی‌صلاح مانع تکرار چنین اقداماتی شوند زیرا این افراد خودسر امنیت جامعه را به هم می‌زنند.

دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی در پایان با بیان اینکه "باید در چارچوب قانون با این افراد برخورد شود تا سایرین جری نشوند و این اقدامات را تکرار نکنند"، تاکید کرد: این افراد باید از سازوکار قانونی استفاده کرده و نظرات خود را بیان کنند زیرا اقدامات خودسرانه زمینه را برای شکستن قداست قانون فراهم می‌کند.

انتهای پیام

کد N280500