اتحادیه عرب تصمیم تل آویو برای آزاد نکردن اسیران فلسطینی را محکوم کرد

اتحاديه عرب,فلسطين

اتحادیه عرب تصمیم رژیم صهیونیستی جهت آزاد نکردن اسیران فلسطینی را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه قطری العرب، اتحادیه عرب پیش‌نویس قانون رژیم صهیونیستی مبنی بر عدم آزادی اسیران فلسطینی را محکوم کرده و آن را اقدامی خطرناک توصیف کرد.

"محمد صبیح"، معاون دبیر کل اتحادیه عرب در امور فلسطین و مناطق اشغال شده کشورهای عربی در سخنانی از موافقت رژیم صهیونیستی با پیش‌نویس قانونی که مانع از آزادی اسیران فلسطینی می‌شود، اظهار تعجب کرد.

وی تصریح کرد که بر اساس این قانون، به دادگاه‌های رژیم صهیونیستی این اختیار داده می‌شود تا اجازه ندهند رئیس رژیم صهیونیستی افرادی که مرتکب جرمی‌ شده‌اند، عفو کرده یا مجازات آنها را تخفیف دهد.

وی با بیان این که این اقدام رژیم صهیونیستی با قوانین بین‌المللی مغایرت دارد و راه را مقابل هر گونه سازش مسالمت‌آمیز می‌بندد، گفت: اسرائیل به خوبی می‌داند که تنها در صورتی می‌تواند صلح را با تشکیلات خودگردان فلسطین محقق سازد که تمام اسیران فلسطینی را آزاد کند و قدس پایتخت کشور آتی فلسطین باشد.

از سوی دیگر، فعالان فلسطینی در حمایت از اسیران فلسطینی که بدون هیچ محاکمه‌ای در زندان‌های رژیم صهیونیستی به سر می‌برند و دست به اعتصاب زده‌اند، کمپین جدیدی به نام "آب و نمک" در اینترنت به راه انداختند.

"امانی سراحنه"، سخنگوی باشگاه اسیران فلسطینی گفت: هدف فعالان از این اقدامات این است که مساله بازداشت‌های اداری و اعتصاب غذا را به جهانیان بفهمانند و برای آن‌ها روشن سازند.

از سوی دیگر، شهرک نشین‌های صهیونیست در میان تدابیر شدید امنیتی پلیس رژیم صهیونیستی به محوطه مسجد الاقصی یورش بردند و عرصه را بر دانشجویانی که در مسجد الاقصی مشغول تحصیل علم بودند، تنگ کردند.

محمد ابوالعطا، مدیر اطلاع رسانی موسسه میراث و اوقاف مسجد الاقصی با بیان این که پلیس رژیم صهیونیستی علاوه بر تحت فشار قرار دادن دانشجویان، کارت شناسایی آن‌ها را گرفته است، اظهار کرد که هدف آن‌ها تعقیب و شناسایی دانشجویان و پی بردن به اهداف حضور آن‌ها در این مسجد بوده است.

از سوی دیگر، نیروهای رژیم صهیونیستی به منطقه "ابودیس" در جنوب شرقی قدس یورش برده و با شلیک گلوله و گاز اشک آور باعث مصدومیت ده‌ها فلسطینی شدند.

انتهای پیام

کد N280082