محسنی‌گرکانی:

نباید نظر خود را درست بدانیم و بقیه را ضدانقلاب و منحرف

ديوان عالي

رئیس دیوان عالی کشور گفت: نباید برای حل یک مشکل که آن هم اختلاف سلیقه است، اصل نظام را هدف قرار دهیم و نظر خود را صایب و درست بدانیم و بقیه را ضد انقلاب و منحرف.

رئیس دیوان عالی کشور گفت: نباید برای حل یک مشکل که آن هم اختلاف سلیقه است، اصل نظام را هدف قرار دهیم و نظر خود را صایب و درست بدانیم و بقیه را ضد انقلاب و منحرف.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله احمد محسنی‌گرکانی در مراسم جشنی که به مناسبت میلاد حضرت امیرمومنان علی (ع) توسط دیوان عالی کشور در سالن اجتماعات ساختمان کاخ دادگستری برگزار شد، با تبریک این ایام بیان کرد: برگزاری جلسات و جشن‌هایی در چنین روزهایی تعظیم شعایر دینی و مذهبی است و حضور مسئولین و مردم در این نشست‌ها باعث تجلی ارزش‌های دینی و مذهبی می‌شود و این نشان از علاقه همه خدمتگزاران کشور جمهوری اسلامی و علی‌الخصوص زحمت کشان قوه قضائیه به ائمه معصومین و حضرت امیرالمومنین علیه السلام است.

رئیس دیوان عالی کشور افزود: باید اینگونه مراسم‌ها در سراسر کشور جمهوری اسلامی با حضور حداک‍‍‍‍‍ثری مردم و مسئولین به طریق با شکوهی برگزار شود و سیره و زندگی امامان معصوم توسط روحانیون و مبلغان محترم به سمع و نظر مردم برسد وهر چقدر درباره مقام و منزلت این بزگواران کتاب و مقاله و سخنرانی نوشته و انجام شود در مقابل عظمت و بزرگی آنان خیلی خیلی ناچیز است.

وی ادامه داد: اگر سیره و روش حضرت علی درباره حکومتداری جامعه و خانواده و... به سمع مردم برسد مردم ما و بخصوص جوانان ما راه درست خودشان را در بین این همه تبلیغات مسموم و پرهیاهوی استکبار جهانی پیدا خواهند کرد و راه درست راخواهند پیمود.

محسنی‌گرکانی در بخش دیگری از سخنان خود نسبت به وضعیت جامعه بیان کرد: یکی از توصیه‌های حضرت امیر (ع) دعوت به اتحاد و همدلی مسلمین است که باید این مهم در بین مسئولین نظام مورد دقت بیشتری قرار گیرد. چرا باید در جامعه اسلامی طوری رفتار شود که دشمنان بتوانند از آن سوء‌استفاده کنند؟ چرا در بین بعضی از مسئولین ما اتحاد و همدلی جایی ندارد؟

وی با مثال زدن جلسات درس طلاب در حوزه‌های علمیه افزود: در بعضی از جلسات درس که اساتید آن یک مجتهد و آیت‌الله می‌باشد بیش از۳۰۰ و یا۴۰۰ نفر طلبه در آن شرکت دارند، بحث‌های زیادی می‌شود و طلاب با همدیگر بحث و گفت‌وگو می‌کنند و خیلی از مواقع باهم اختلاف هم دارند اما با آرامش و صمیمیت آن را بیان کرده و مشکل را حل می‌کنند، عزیزان ما و مسئولان محترم ما هم باید در مواقع اختلافی با همدیگر مثل برادر رفتار کنند و مشکل را از راه بهتری حل کنند که به جامعه صدمه و ایرادی وارد نیاید.

رئیس دیوان عالی کشور تصریح کرد: نباید برای حل یک مشکل که آن هم اختلاف سلیقه است اصل نظام را هدف قرار دهیم و نظر خود را صایب و درست بدانیم و بقیه را ضد انقلاب و منحرف. باید آگاهانه قدم برداریم و آگاهانه نظر بدهیم که اتحاد و همدلی مردم و مسئولین خدشه‌دار نشود.

محسنی‌گرکانی خاطرنشان کرد: در زمان حضرت امام (ره) هم اگر بعضی‌ها در رفتارشان زیاده روی می‌کردند مورد تذکر و عتاب ایشان قرار می‌گرفتند و امروز هم مقام معظم رهبری راه و خط امام را دنبال می‌کنند و همه مسئولین نظام می‌بایست فرمایشات ایشان را نصب العین خود قرار دهند.

بر اساس این گزارش این جشن با حضور۴۰۰ نفر از مسئولین بلندپایه قضایی و قضات عالی رتبه دیوان و دادستانی کل کشور و دادگاه و دادسرای انتظامی قضات و سایر کارکنان مستقر در کاخ دادگستری، برگزار شد.

انتهای پیام

کد N280048